wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Stypendium Wójta Gminy Legnickie Pole rozdane

– Chodzę aktualnie do siódmej klasy, a stypendium otrzymałam za poprzedni rok za wysokie wyniki w nauce – mówiła stypendystka Aleksandra Chruściel – W przyszłości, tak jak moi bracia, chciałabym pójść do mundurówki na profil obrony terytorialnej albo matematyczno-fizyczny, ale nie wiem czy się uda.

Są plany na przyszłość, a to mobilizuje młodzież do nauki, dlatego tak chętnie organizujemy spotkanie dla najzdolniejszych uczniów.

– Jestem bardzo dumna z córki – chwaliła mama Oli, Pani Natalia – dwie ostatnie klasy są najtrudniejsze, teraz będzie doradztwo zawodowe, więc dopiero Ola zacznie sobie zdawać sprawę, że trzeba podjąć ciężką decyzję co dalej.

31 najzdolniejszych uczniów z naszej gminy otrzymało Stypendium Wójta Gminy Legnickie Pole. Dyplomy rozdał wójt Rafał Plezia osobom, które w roku 2022/2023 otrzymały wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, w dziedzinie twórczości artystycznej i sporcie. Wśród nich są też tacy, którzy osiągnęli jednocześnie stypendia w trzech dziedzinach.

– Ja jestem bardzo dumna z osiągnięć syna. To jest moje czwarte dziecko, które reprezentuje tak wysoki poziom. W tym roku, wyjątkowo udało się Miłoszowi zdobyć aż trzy stypendia: za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i naukowe. – mówiła dumna mama Miłosza Kuprianiuka, Pani Gabriela.

O występ artystyczny zadbał nasz uzdolniony mieszkaniec Laurenco Diogo z Mikołajowic, który również miał zaszczyt odebrać stypendium wójta. Gratulujemy.

Autor: red. Natalia Czernicka