wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Pół miliona na kościół w Koskowicach

Pół miliona na kościół parafii pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach, dzięki staraniom Gminy Legnickie Pole.

– Przekazujemy kolejne, symboliczne czeki z Polskiego Ładu związane z zabytkami. Zauważyliśmy jak wielkie są potrzeby dofinansowywania tego typu, bo zabytków na Dolnym Śląsku jest mnóstwo. Jest to wielkie wyzwanie, ale z tego się cieszymy – mówił minister Krzysztof Kubów – Robimy to dla przyszłych pokoleń, aby pamięć o historii nie została zatarta. Gratuluję uzyskanych środków i życzę jak najszybszej realizacji.

W Chojnowie odbyła się uroczystość wręczenia promesy, w której uczestniczył wójt Rafał Plezia, radna gminy Jadwiga Gawron i proboszcz parafii ks. dr Mariusz Habiniak. Promesy wręczył minister Krzysztof Kubów, w obecności posłanki na Sejm RP Ewy Szymańskiej.

– Wyrażam wdzięczność Panu Ministrowi za dofinansowanie remontu kościoła w Koskowicach. To jest druga część remontu, pierwsza odbyła się trzy lata temu, przy wsparciu finansowym Gminy Legnickie Pole 200 tys. zł – mówił proboszcz parafii Mariusz Habiniak – Tym razem prawie zakończymy remont. Będą remontowane wszystkie elementy drewniane: podpory, filary, stropy.

Tym o to sposobem, kolejny kościół w naszej gminie odzyska dawny blask. Dziękujemy.

Autor: red. Natalia Czernicka