wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Dlaczego Legnickie Pole?

Położenie

Legnickie Pole jest gminą położoną w centralnej części województwa dolnośląskiego, w powiecie legnickim, 10 km od Legnicy. Gminę przecina ze wschodu na zachód odcinek autostrady A-4 i ważna droga kolejowa relacji Legnica-Katowice. Gmina znajduje się także w bliskiej odległości od węzła drogi S-3. Do atutów należy także bezpośrednie sąsiedztwo z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, na terenie której mieści się Podstrefa Legnickie Pole.

Odległości do granic Polski :
Legnica – Zgorzelec: 89 km (granica niemiecka)
Legnica – Świnoujście: 397 km (wybrzeże polskie)
Legnica – Jakuszyce: 83 km (granica czeska)
Legnica – Medyka: 595 km (granica ukraińska

O nas

Gmina Legnickie Pole to spokojne i przyjazne dla ludzi miejsce, które ciągle się rozwija. Dzięki prężnie działającej Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w gminie Legnickie Pole przeprowadzono szereg inwestycji – systematycznie wzrasta ilość kilometrów dróg i sieci wodociągowej, energetycznej oraz telekomunikacyjnej. Klimat życzliwości i serdeczności naszych mieszkańców dopełniają urokliwe, piękne tereny.

Gmina Legnickie Pole słynie również z bogactwa geologicznego. Już w XIV wieku okolice Legnickiego Pola i Mikołajowic stały się głównym dostawcą złota dla mennicy książęcej w Legnicy.

Ciekawe położenie, dynamicznie rozwijająca się gmina, a szczególnie infrastruktura, czyste, ekologicznie środowisko, mieszkańcy dumni z tradycji i wytrwale zmieniający oblicze gminy.

Panorama Legnickiego Pola

Misja Gminy Legnickie Pole

Gmina Legnickie Pole tworzy poczucie stabilizacji i perspektyw rozwoju swoim mieszkańcom, czyni to wykorzystując położenie geograficzno-komunikacyjne, potencjał miejscowego rolnictwa, walory historyczne i przyrodnicze oraz aktywność mieszkańców.