wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Dożynki Gminne

Dożynki Gminne, to czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Jest to polskie święto rolników o wieloletniej tradycji, a Mieszkańcy naszej Gminy wkładają swoje ogromne serca, aby ją pielęgnować. Ciężka praca rolników zasługuje na ogromny szacunek oraz wyrazy wdzięczności za ich zmagania, dlatego w ostatnią sobotę, w Księginicach wspólnie podziękowaliśmy za tegoroczne zbiory.

Uroczystość zainicjowała Msza Święta Dziękczynna w Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu, koncelebrowana przez Administratora Parafii, ks. Roberta Bielawskiego i ks. Mariusza Habiniaka, po której barwnym korowodem przeszliśmy na teren przy świetlicy wiejskiej w Księginicach. Po obrzędzie dożynkowym i oficjalnym przywitaniu gości, wójt Rafał Plezia przyjął z rąk starostów dożynkowych, Państwa Anny i Marka Kuryło, chleb – owoc ziemi i pracy ludzkich rąk.

W tym roku, sołectwa stawiły czoła w trzech kategoriach konkursowych, w których do wygrania były kolejne sumy pieniężne: 1500 zł, 1300 zł, 1200 zł, za udział 500 zł.

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

  1. Legnickie Pole,
  2. Raczkowa,
  3. Księginice.

Najoryginalniejszy wóz dożynkowy:

  1. Strachowice,
  2. Taczalin,
  3. Legnickie Pole.

Najatrakcyjniejsze stanowisko dożynkowe:

  1. Nowa Wieś Legnicka,
  2. Ogonowice,
  3. Gniewomierz.

Musimy zaznaczyć, że sołectwo Legnickie Pole, reprezentowało POWIAT LEGNICKI, na Dożynkach Wojewódzkich w Udaninie.

Oprócz wielu atrakcji i występów zespołów ludowych, sceną zawładnęli muzycy z Reggaeside, a wisienką na torcie byli królowie muzyki disco polo – zespół Defis. Po tym występie, publiczność była rozgrzana i przygotowana na zabawę taneczną z DJ.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia – gospodarzom, sołectwom, gospodyniom, rolnikom, jednostkom organizacyjnym, strażakom, policjantom i Mieszkańcom. Dziękujemy również przybyłym gościom. Wspólnie stworzyliśmy niezastąpiony klimat. W takich momentach, serce rośnie.

Autor: red. Natalia Czernicka