wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Cały świat ponownie w Legnickim Polu

Fani folkloru i egzotycznych brzmień przybyli tłumnie do Legnickiego Pola, aby wspólnie uczestniczyć w finale 26. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”. Jest to jeden z największych festiwali w Polsce, który trwa aż 10 dni. Organizatorem festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy.

W kolorowym programie koncertu finałowego, znajdowały się występy zespołów z Polski, Meksyku, Ukrainy, Tajlandii, Serbii, Senegalu, Indii, Maroko, Macedonii Północnej i Gruzji. Przed częścią międzynarodową, na scenie podziwiać mogliśmy lokalny zespół „Nowowianki” z Nowej Wsi Legnickiej oraz sąsiedzkie kapele ludowe: „Perła” z Przybyłowic, „Kulinianie” z Kulina, „Kunice” z Kunic, „Cichowodzianie” z Budziszowa Wielkiego i „Roztoka” z Rudnej. W tym roku, każdy zespół podczas swojego występu pracował na Nagrodę Wójta Gminy Legnickie Pole – Rafała Plezi, który w oparciu o decyzję publiczności wręczył ją zespołom: „Cichowodzianie” z Budziszowa Wielkiego i „Monarca” z Meksyku. Gratulujemy! A my startujemy z przygotowaniami na przyszły rok, aby znowu pozytywnie Was zaskoczyć.

Ze wsparciem Gminy Legnickie Pole, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu oraz pozostałych mecenasów wydarzenia, festiwal z roku na rok prężnie się rozwija

Autor: red. Natalia Czernicka