wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Wiosenny przegląd inwestycji

Dbamy o zdrowie

,,Zdrowie jest najważniejszą wartością ludzką. Zapewnić je może jedynie dobrze funkcjonująca placówka opieki zdrowotnej, która poprzez swoją nowoczesność będzie dla pacjentów bezpieczna i przyjazna.’’ – wspomina Agnieszka Tabiszewska, dyrektor Gminnej Przychodni Zdrowia w Legnickim Polu. Prace remontowe przy budynku w dawnej hali przemysłowej rozpoczęły się na początku lutego br. Konsorcjum firm: Zakład Remontowo-Budowlany „DAR-BET” z Brzegu Dolnego i Zakład Handlowo-Usługowy Klima-Spec z Wołowa sprawią, że już wiosną, przyszłego roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnej placówki zdrowia, przy ul. Kossak-Szczuckiej w Legnickim Polu. Zgodnie umową całkowity koszt inwestycji to 5 200 000,00 zł, z czego Gmina pozyskała na ten cel 2 000 000,00 zł z Polskiego Ładu.

Nowy budynek w Mikołajowicach i boisko w Taczalinie nabiera kształtu

Już niebawem, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej świetlicy wiejskiej w Mikołajowicach. Spotkania z przyjaciółmi, imprezy i różnego rodzaju wydarzenia będą na wyciągnięcie ręki. Na chwilę obecną mamy położoną dachówkę, wstawione okna i drzwi zewnętrzne oraz ściany działowe. Według koncepcji powstanie również teren przeznaczony na strzelnicę, bieżnię, zadaszoną wiatę i nawierzchnię do gier terenowych. W Taczalinie do dyspozycji mieszkańców będzie boisko wielofunkcyjne. Teren przeznaczony będzie do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, badmintona i wyposażony w plac zabaw, wiatę, grill i ławki. Zgodnie z umową, inwestycja gotowa będzie do odbioru już w sierpniu tego roku. Gmina Legnickie Pole realizuje inwestycje dotowane ze środków Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Całe zadanie ma kosztować 5 996 000,00 zł, z czego 4 950 000,00 zł wynosi dofinansowanie.

Trwa remont ulicy Asama w Legnickim Polu

W lutym firma POL- DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. rozpoczęła prace remontowe na drodze przy szkole w Legnickim Polu. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi z wymianą kanalizacji deszczowej oraz budowę przejścia dla pieszych z oświetleniem. Całkowity koszt zadania to 670 000,00 zł, a termin zakończenia robót planowany jest na 30 kwietnia br.

Autor: red. Natalia Czernicka