wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Młodzież Zapobiega Pożarom

Wiemy już kto weźmie udział w tegorocznych powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W piątek 26 uczestników stawiło czoła zadaniom w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, w trzech grupach wiekowych. Turniej został podzielony na dwa etapy: środowiskowy i szkolny. Pierwszy etap polegał na pisemnym teście zamkniętym, a drugi na odpowiedzi ustnej. W tym roku, nowością było sprawdzenie wiedzy praktycznej zawodników dotyczącej zasad użytkowania sprzętów pożarniczych, którą młodzież nabywa podczas szkoleń Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

,Myślę, że dobrze mi poszło. Zadania nie były trudne, np. o gazach gaśniczych. Najbardziej obawiam się wiązania węzłów w drugim etapie. W tamtym roku zająłem drugie miejsce w eliminacjach powiatowych, w tym roku będę walczył o więcej.

komentował Filip Bogacz z grupy szkolnej.

Organizatorem konkursu była Gmina Legnickie Pole i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP. Fundatorem nagród Wójt Gminy Legnickie Pole.

Trzecia grupa, mam wrażenie, że pytania były bardziej zaostrzone, niż w drugiej i pierwszej. Były pytania o sprzęt i nazewnictwo. Ale myślę, że dobrze mi poszło, bardziej obawiam się części ustnej.

powiedziała Alicja Majchrzak z MDP Legnickie Pole.

Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej Robert Jorgas, Sekretarz Elżbieta Gakis, Rafał Plezia, Marian Babeczko, Iwona Niedbała i Kamil Tymków.

Test był średni, aż tak trudnych zadań nie było. Najłatwiejszym z nich było, aby wyjaśnić znaczenie skrótu GBAM – samochód gaśniczy ze zbiornikiem z autopompą i motopompą. Mam nadzieję, że przejdę dalej.

Maciej Kret z MDP Taczalin.

W poszczególnych grupach wiekowych wyłoniono następujących laureatów:

GRUPA MDP

I grupa: Wojciech Łopaciński, Maciej Szwajka.
II grupa: Kalina Plezia, Aleksandra Chruściel, Maciej Kret.
III grupa: Weronika Renkas, Alicja Majchrzak.

GRUPA SZKOLNA

I grupa: Filip Bogacz, Oliwier Łopaciński, Alan Płóciennik.
II grupa: Gabriel Płóciennik, Patryk Wardęcki, Tomasz Płóciennik.

GRATULUJEMY!

Autor: red. Natalia Czernicka