wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Światowy Dzień Sybiraka

„Z okazji Światowego Dnia Sybiraka w imieniu własnym oraz całego Samorządu Gminy Legnickie Pole, pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i troski najbliższych.
Niech każdy kolejny dzień przynosi Państwu dużo radości i pogody ducha.

Składam wyrazy głębokiego szacunku i uznania dla Państwa, dotkniętych losem zesłania na Syberię podczas II Wojny Światowej. Dziękuję za walkę w tak trudnych warunkach, w tęsknocie i nadziei na powrót do Ojczyzny.

Dziękuję za wszelkie działania, które pielęgnują pamięć o tych wydarzeniach. Państwa czyny i doświadczenia są najlepszym drogowskazem dla przyszłych pokoleń.”

Tymi słowami Wójt Gminy Legnickie Pole – Rafał Plezia przywitał Członków Gminnego Koła Związku Sybiraków z Legnickiego Pola oraz Członków Związku Sybiraków Oddziału w Legnicy, podczas uroczystego obiadu zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Sybiraka.

Aby upamiętnić te bolesne wydarzenia, uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Bartłomieja w Nowej Wsi Legnickiej. Następnie złożono znicze oraz kwiaty pod Pomnikiem Sybiraków.
Na świetlicy wiejskiej, Wójt w asyście Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Legnickie Pole – Jerzego Sajewicza, wręczył wszystkim Sybirakom upominki, w ramach wdzięczności i szacunku dla zaproszonych gości.

Autor: red. Natalia Czernicka