wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży w Legnickim Polu uruchomiona

Celem ośrodka jest niesienie pomocy dla młodych mieszkańców oraz ich rodziców z naszej gminy, ale również całego powiatu legnickiego, którzy nie radzą sobie z problemami życia codziennego. Oferujemy wsparcie wykwalifikowanych psychologów i psychoterapeutów, którzy przeprowadzą terapię bezpłatnie i bez skierowania.

Zapraszam wszystkich potrzebujących, mamy bardzo fajny zespół – są to osoby z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym, w kierunku psychologicznym i psychoterapeutycznym, którzy chcą zrobić coś dobrego dla naszych dzieci i ich rodzin.

podkreśla Dyrektor Gminnej Przychodni Zdrowia w Legnickim Polu, Agnieszka Tabiszewska

Wspomniana placówka uruchomiona została w Gminnej Przychodni Zdrowia w Legnickim  Polu, przy ul. Klasztornej 20 i przyjmuje pacjentów od początku kwietnia. Natomiast dzisiaj, w obecności Wójta Gminy Legnickie Pole – Rafała Plezi, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego – Marcina Krzyżanowskiego, Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Piotra Karwana oraz Dyrektora GPZ w Legnickim Polu –  Agnieszki Tabiszewskiej, odbyło się oficjalne otwarcie Poradni. Marszałek Marcin Krzyżanowski wspierał utworzenie placówki, dlatego dziś był ważnym gościem w gminie.

Spotykamy się dzisiaj w temacie bardzo istotnym, ponieważ zdrowie naszych najmłodszych dolnoślązaków jest bardzo ważne, zwłaszcza w kontekście dobrostanu psychicznego. Ostatnie czasy, pełne niepokoju i olbrzymiego napięcia, nie pomagają w rozwoju naszych najmłodszych, często najsłabszych mieszkańców Dolnego Śląska. W związku z tym, bardzo się cieszę, że taka Poradnia powstała w Legnickim Polu.

mówi Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Marcin Krzyżanowski.

O godzinie 9:00 odbyła się konferencja prasowa, z udziałem zaproszonych gości, która odtworzona zostanie o 16:30 na antenie Radia Plus Legnica.

Bardzo zależało mi, aby ten ośrodek był w miejscowości Legnickie Pole, blisko dzieci i młodzieży z naszej gminy. Dlatego z tego miejsca bardzo dziękuję Wicemarszałkowi Marcinowi Krzyżanowskiemu za wsparcie. Ale również nie odbyłoby się to, gdyby nie kreatywność i otwartość Pani Dyrektor, Agnieszki Tabiszewskiej, która jest otwarta na rozwój i sprowadza niezastąpionych specjalistów.

podsumowuje Wójt Gminy Legnickie Pole, Rafał Plezia.

Autor: red. Natalia Czernicka