wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Finał 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego odbędzie się w Legnickim Polu

To już potwierdzone, że finał 25. Jubileuszowej Edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „ŚWIAT POD KYCZERĄ” odbędzie się w Legnickim Polu.

Wczoraj odbyło się spotkanie Wójta Gminy Legnickie Pole – Rafała Plezi, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu – Małgorzaty Kubik z Prezesem Zarządu Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera” – Jerzym Starzyńskim, na którym dogadane zostały kwestie związane z organizacją tego wielkiego wydarzenia. To już pewne, że Festiwal odbędzie się 10 lipca 2022 roku, na Campingu w Legnickim Polu.

Chęć udziału w wydarzeniu zgłosiły zespoły z takich państw jak: Chile, Bułgarii, Burundi, Panamy, Nepalu, Meksyku, Indii, Gruzji, Irlandii, Turcji, Kolumbii, Algierii, Ukrainy i z nich zostanie wybrane minimum 6 grup, które wystąpią na naszej scenie. Wkrótce powstanie specjalne wydarzenie na Facebooku, aby każdy z Was miał okazję poznać szczegóły i zaprosić do niego swoich bliskich, rodzinę i znajomych. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Autor: red. Natalia Czernicka