wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Pies czuje tak jak Ty!

Fundacja Zwierz podejmuje działania mające na celu ochronę zwierząt w Polsce i zmniejszenie ich bezdomności. W związku ze współpracą w ramach ZWIERZowej Akcji Kastracja! przekazujemy materiały dla mieszkańców dotyczące prawidłowego utrzymywania zwierząt latem (spot i plakaty).

Lato to wyzwanie dla zwierząt. Podczas upałów narażone są na liczne poparzenia, odwodnienie, udary a nawet na utratę życia. Szczególnie w trudnej sytuacji są psy żyjące na uwięzi, często bez możliwości schronienia się w cieniu, nie rzadziej bez kropli wody zdatnej do picia. Bardzo często obserwujemy takie warunki, szczególnie na wsiach, dlatego uznaliśmy, że omówienie ich jest najpilniejsze.

Niewiedza, bezmyślność, brak empatii – jest wiele przyczyn. Proponowane przez nas rozwiązanie to edukacja o poprawnych warunkach utrzymywania zwierząt oraz o społecznym braku akceptacji zaniedbań, których dopuszczają się ich opiekunowie.

W odpowiedzi na zauważony problem przygotowaliśmy Akcję, która ma na celu:

•             pobudzać wrażliwość społeczeństwa na zaniedbania dotyczące zwierząt,

•             zachęcać opiekunów do działania i poprawy warunków bytowych pupili,

•             informować o niezbędnych potrzebach zwierząt latem: dostępie do wody, schronieniu w cieniu oraz opiece, którą opiekun zwierzęcia jest mu winien.

Autor: red. Natalia Czernicka