wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Nowy rok szkolny, nowa sala robotyki

Pióra naładowane, książki i zeszyty kupione, plecaki przygotowane na pierwszy dzień edukacyjnej przygody. W galowych strojach i słonecznych nastrojach, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

,,Szkoła to Wasz drugi dom, odnajdźcie tutaj siebie, swoje pasje i rozwijajcie je. Życzę Wam dobrego roku, nowych umiejętności i samych piątek.” – mówi wójt Rafał Plezia.

Przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, odbyło się uroczyste otwarcie sali robotyki, która wyposażona została w nowoczesne urządzenia. W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, Gmina Legnickie Pole zakupiła sprzęt na kwotę blisko 105 000,00 zł. Szkoła podstawowa w Legnickim Polu dysponuje teraz szerokim wachlarzem akcesoriów do nauki programowania, mechaniki i robotyki. W skład pracowni wchodzi m. in. drukarka 3D, laptop, aparaty fotograficzne z niezbędnym wyposażeniem, mikrofony, zestaw oświetleniowy i edukacyjny, narzędzia LEGO do nauki języków obcych i roboty. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Autor: red. Natalia Czernicka