wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Kolorowa jesień dla seniorów z Bartoszowa

Ten dzień zostanie na długo w pamięci mieszkańców Bartoszowa. A to za sprawą oficjalnego otwarcia Klubu Senior +, które odbyło się w miniony piątek. To już trzecia placówka dedykowana dla seniorów z naszej gminy. Tegoroczna jesień dla nich będzie szczególnie interesująca i kolorowa.  Świetlica wiejska w Bartoszowie została odremontowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt. Uczestnicy, w wolnych chwilach, będą mogli korzystać ze sprzętu do ćwiczeń, komputerów, maszyny do szycia i bogato wyposażonej kuchni. Miejsce, w którym będą mogli się po prostu spotykać i integrować.

,,Jestem niezmiernie szczęśliwa, że dziś doczekałam otwarcia Klubu Seniora w naszej miejscowości. Z tego miejsca chciałabym szczególnie podziękować osobie, która od początku wspiera wszelkie działania społeczne w naszej gminie. Osobie, która dokłada wszelkich starań, aby nam, mieszkańców żyło się po prostu dobrze. Tą osobą jest wójt naszej gminy Rafał Plezia.’’ – podkreśliła Danuta Tołłoczko, sołtys wsi Bartoszów i radna gminy.

Klub powstał w ramach Programu Senior+ realizowanego z myślą o osobach, które ukończyły 60 lat i chcą aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje pasje i talenty. Jego działanie ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów. Koszt inwestycji wyniósł blisko 230 000 zł, z czego pozyskane dofinansowanie to 180 000 zł.

Podczas otwarcia, swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Grażyna Majchrzyk i Joanna Kowalczyk z biura poselskiego Ewy Szymańskiej, posła na Sejm RP oraz biura senatorskiego Doroty Czudowskiej, senatora RP, Ewa Hoszowska – zastępca wójta gminy Kunice, Ewa Bużdygan – sekretarz gminy Kunice, ks. Jan Mateusz Gacek – proboszcz Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy, Iwona Pawlus – dyrektor MOPS w Złotoryi, Robert Jorgas – komendant gminny PSP, radni gminy Legnickie Pole, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi i przedstawiciele, istniejących już klubów w Legnickim Polu i Nowej Wsi Legnickiej.

Podczas uroczystości, miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. 60 lat małżeństwa celebrowało małżeństwo z Koskowic: Emilia i Bronisław Goccy. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wójt Rafał Plezia uhonorował parę odznaczeniami i pogratulował wspaniałego przeżycia.

Dziękujemy wszystkim za obecność, w tym ważnym dla nas dniu.

Autor: red. Natalia Czernicka