wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Żniwa zakończone, można świętować

Żniwa są ukoronowaniem całorocznej pracy rolnika, toteż po okresie robót polowych następuje czas radości i zabawy. Dożynki Gminne w Legnickim Polu za nami. Dziękujemy i doceniamy, że bez względu na trudności jakie rolnicy spotykają na swojej drodze, często na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dzielnie dbają o to, aby nie zabrakło nam chleba. Szanujemy i podziwiamy za to, że z pokorą przyjmują ten trud na swoje barki.

Praca na roli niesie za sobą wiele pozytywnych zdarzeń, przede wszystkim tradycję i wartości, które są przechowywane – mówił Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Obrzędy, między innymi wieńce dożynkowe, wspólne śpiewanie, dzielenie się chlebem, to wszystko to budowanie wspólnoty na wartości, tradycji i kulturze, która jest związana z Polską.

Tegoroczne Święto Plonów rozpoczęliśmy dziękczynną Mszą Święta w Bazylice Mniejsze w Legnickim Polu, następnie korowodem przeszliśmy na teren imprezy, gdzie czekało na uczestników wiele atrakcji.

Jestem z Chojnic, nigdy nie brałam udziału w dożynkach. Przepiękna bazylika, piękna msza święta i te wstawki orkiestry dętej, to robi po prostu wrażenie. Teraz wspólnie z korowodem idziemy na teren imprezy, żeby porobić sobie jeszcze pare zdjęć – mówiła Danuta Nędza, turystka Legnickiego Pola.

W części artystycznej odbyły się koncerty lokalnych zespołów, PlayBoys, EnergyFolk oraz gwiazdy wieczoru Bobi.

Bardzo fajną atmosferę stworzyli mieszkańcy Legnickiego Pola podczas naszego występu, przyjęli nas bardzo ciepło – podsumował Kuba Urbański z zespołu PlayBoys – Muszę przyznać, że mieliście najlepszy katering w Polsce, tak się najedliśmy przed koncertem jak nigdy. W imieniu zespołu PlayBoys dziękuję wszystkim, którzy byli obecni o tak wczesnej porze, a było Was naprawdę bardzo dużo.

Atrakcją wieczoru były konkursy sołeckie i indywidualne. Nie zabrakło również zabaw dla dzieci i smacznego, swojskiego jedzenia.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

  1. Strachowice – 1700 zł,
  2. Raczkowa – 1500 zł,
  3. Legnickie Pole – 1400 zł.

Konkurs na najatrakcyjniejsze stanowisko prezentujące wieś:

  1. Gniewomierz – 1700 zł,
  2. Raczkowa – 1500 zł,
  3. Legnickie Pole – 1400 zł.

Konkurs na najbardziej oryginalny wóz dożynkowy:

  1. Taczalin – 1700 zł,
  2. Raczkowa – 1500 zł,
  3. Legnickie Pole – 1400 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego dla Gminy wydarzenia, zaproszonym gościom, mieszkańcom i pozostałym uczestnikom, którzy odwiedzili Legnickie Pole tego dnia.

Autor: red. Natalia Czernicka