wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Zielona Dystrybucja

Tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo i edukacja – włączamy bezpieczniki. Głównym celem akcji jest bezpieczeństwo energetyczne – w każdym jego aspekcie. Warunkiem niezawodności i ciągłości dostaw prądu jest właściwy stan zadrzewienia wokół linii energetycznych, co wiąże się z koniecznością prowadzenia prac wycinkowych i przycinkowych. By zrównoważyć ubytki w zieleni energetycy sadzą nowe drzewka.

Wysokie drzewa, których gałęzie znajdują się blisko linii energetycznych bardzo często powodują awarie. Wystarczy mocny wiatr lub obfite opady śniegu. W takich sytuacjach pracownicy TAURON Dystrybucji pracują dniem i nocą, aby powrócił prąd. Czasem po kolana w śniegu, innym razem w strugach deszczu czy gorącym słońcu. Na bieżąco robią przeglądy i dbają o odpowiednie odległości roślinności od przewodów – wspólnie z dendrologami i arborystami.

Wy też zadbajcie o bezpieczeństwo na swoich posesjach. Sprawdźcie:  

  • czy wasze drzewa nie wrastają w sieci?
  • czy gałęzie nie blokują ścieżki rowerowej lub drogi dla pieszych?
  • czy nie zasłaniają sygnalizacji świetlnej lub znaku drogowego? 

Jeśli któraś z tych sytuacji ma miejsce – pora na przycięcie gałęzi. Najlepiej i najbezpieczniej zlecić to zadanie specjalistom – dendrologom i arborystom.

Wystarczy też w pobliżu urządzeń elektroenergetycznych zasadzić odpowiednie rośliny niskopienne, a nie będzie się trzeba martwić, że wpłyną one na działanie sieci elektroenergetycznej. Jeśli zastanawiacie się o jakich roślinach mowa – przeczytajcie poradnik „Co sadzić, by nie przesadzić?”

Autor: red. Natalia Czernicka