wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

[Zaproszenie] „Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych”

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z organizacjami działającymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz Galerią Nowy Rynek organizuje „Prezentację Tradycyjnych Stołów Wigilijnych”. Podczas prezentacji odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”.

Prezentacja odbędzie się 17 grudnia 2022 roku od godziny 12:00 do godziny 16:00 w Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze, ul. Podwale 25.

Celem tego wydarzenia jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia przez m.in. zaprezentowanie świątecznych potraw i wypieków, występy zespołów ludowych, promowanie i sprzedaż rękodzieła charakterystycznego dla mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu.

Podstawowe warunki udziału w konkursie:

  1. Uczestnikiem Prezentacji może być każde koło gospodyń wiejskich, z terenu województwa dolnośląskiego.
  2. Z terenu jednego powiatu może być zgłoszone jedno koło gospodyń wiejskich. Decyduje kolejność zgłoszeń do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
  3. Dopuszcza się możliwość udziału więcej niż jednego koła gospodyń wiejskich z jednego powiatu w sytuacji, gdy przesłane zgłoszenia nie będą przekraczały maksymalnej liczby zgłoszeń w „Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wigilijnych”.
  4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wypełnionej, wydrukowanej i podpisanej karty zgłoszenia uczestnictwa na adres Urząd Marszałkowski Województw Dolnośląskiego, Wybrzeże J. Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław, z dopiskiem „Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych” lub skan wypełnionej karty zgłoszenia uczestnictwa za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: patrycja.stec@dolnyslask.pl do 5 grudnia 2022 roku.
  5. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny 71 770 44 69 lub mailowy patrycja.stec@dolnyslask.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.

Autor: red. Natalia Czernicka