wstążka żałobna

XX sesja Rady Gminy Legnickie Pole

Radni, obradując w 14-osobowym składzie, 26 lutego 2026 roku, przyjęli:

  • sprawozdanie za 2025 rok z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2022-2026.
  • sprawozdanie z działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Legnickim Polu za 2025 rok.

A także podjęli siedem uchwał:

  • w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Legnickie Pole na 2026 r.
  • w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości zabudowanej, położonej w Legnickim Polu.
  • w sprawie zmiany uchwały w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Legnickie Pole.
  • w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Legnickie Pole na lata 2026-203
  • w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Legnickie Pole na rok 2026.
  • w sprawie pokrycia części kosztów gospodarki odpadami z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2026 roku.
  • w sprawie przystąpienia do sporządzenia Strategii Rozwoju Gminy Legnickie Pole na lata 2026-2035 oraz określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu strategii, w tym trybu konsultacji.

Projekty podjętych uchwał znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Legnickie Pole.

Autor: red. Natalia Czernicka