wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Uroczystość Dożynkowa za nami!

W ostatnią sobotę Mieszkańcy gminy Legnickie Pole uczestniczyli w Uroczystości Dożynkowej, czyli święcie wszystkich rolników i ich plonów. Uroczystość zainicjowała Msza Święta, która odbyła się w Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu. Po zakończeniu liturgii odbył się korowód dożynkowy na camping. Były występy Orkiestry Dętej i Zespołu Ludowego Nowowianki, poczęstunek i inne atrakcje. Bardzo ważnym elementem całej uroczystości był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym pierwsze trzy miejsca i nagrody w wysokości odpowiednio 1200, 800 i 500 zł, zdobyły sołectwa:
1. Księginice,
2. Bartoszów,
3. Raczkowa.
Pozostałe sołectwa, które wzięły udział w konkursie na wieniec, tj.: Legnickie Pole, Koskowice, Gniewomierz, Nowa Wieś Legnicka i Taczalin, także otrzymały nagrody pieniężne. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Po części oficjalnej scenę przejęli POGWIZDANI – zespół, który łączy folklor z innymi gatunkami muzycznymi. Następny występ iluzjonisty Arkadiusza zrobił ogromne wrażenie na przybyłych gościach, tych młodszych jak i starszych. Po magii, przyszedł czas na pokaz tańca orientalnego i tajskiego. Na najmłodszych czekał pokaz strażacki OSP Legnickie Pole, festiwal kolorów,  dmuchańce, animacje i inne atrakcje. Na zakończenie imprezy zaplanowany został występ zespołu „Avangarde” oraz zabawa z DJ’em.

Z tego miejsca, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Uroczystości Dożynkowej i przybyli na sobotnie wydarzenie.

Autor: red. Natalia Czernicka