wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Turniej Historyczny – Legnickie Pole 1241 za nami! [fotorelacja]

W ostatnią sobotę, na Campingu w Legnickim Polu odbył się Turniej Historyczny – Legnickie Pole 1241. W tym roku udało nam się zainicjować jednodniowy Turniej, który zastąpił rekonstrukcję Bitwy 1241, pomimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Z tej okoliczności rozplanowano rycerskie tradycje przypisane Legnickiemu Polu. Frekwencja zarówno uczestników, jak i odwiedzających była zaskakująca. Tego dnia pogoda dopisała, na Turniej przybyło około 100 rycerzy z grup rekonstrukcyjnych odzianych w historyczne zbroje ważące nawet kilkadziesiąt kilogramów. Pomimo temperatury sięgającej blisko 25 stopni, udało się zrealizować program wydarzenia, a w nim rozegranie 6 walk.

Dodatkowo, na gości czekało wiele średniowiecznych atrakcji. Pokaz tańców dawny i koncert muzyki dawnej propagowały historyczny klimat imprezy. Możliwość uczestnictwa w starciu łuczniczym wzbudziła ogromne zainteresowanie, podobnie jak liczne stragany z historycznymi akcesoriami, które można było zakupić na pamiątkę.

Pierwszych 50 uczestników miało okazję zdobyć darmową, limitowaną odznakę „Popularne Legnickie Pole”. Wystarczyło pobrać kronikę wycieczki w punkcie informacyjnym i wypełnić zgodnie z poleceniami. Następnie odwiedzić trzy miejsca, tj. Muzeum Bitwy Legnickiej, Bazylikę Mniejszą św. Jadwigi i Pomnik Przyrody Lipa Drobnolistna w Legnickim Polu.

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za udział w naszym wydarzeniu i do zobaczenia na Legnickich Polach za rok.

Autor: red. Natalia Czernicka