wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Sprawniejsza komunikacja w gminie Legnickie Pole

W dniu dzisiejszym, ponownie uruchomiona została linia autobusowa nr 9, która kursuje z Legnicy do Legnickiego Pola. Autobus będzie zatrzymywał się na 24 przystankach w kolejnych miejscowościach: Legnica, Nowa Wieś Legnicka, Gniewomierz, Legnickie Pole, Księginice, Koskowice, Kłębanowice, Taczalin. Długość trasy wynosi około 30 km, a czas przejazdu niecałe 60 min. Następnie zaplanowany jest powrót do Legnicy przez kolejne miejscowości: Księginice, Legnickie Pole, Gniewomierz i Nowa Wieś Legnicka.

Pierwszy przejazd autobusu wyruszył 1 lutego, o godz. 5:58 z przystanku przy ul. Pocztowej w Legnicy. Przedstawiciele Urzędu Gminy Legnickie Pole wyruszyli wspólnie z pierwszymi pasażerami: P. Damianem, P. Adrianem, P. Mariuszem i P. Andrzejem. Jak się okazało, wśród pierwszych pasażerów byli pasjonaci transportu publicznego, którzy przyjechali do nas ze Świdnicy. Związani są oni zawodowo z transportem i wspólnie działali w klubie miłośników komunikacji miejskiej w Legnicy. P. Mariusz, pracownik firmy „Ritex” w Legnickim Polu, jest bardzo zadowolony z możliwości bezpośredniego dojazdu do pracy. Natomiast P. Andrzej podróżował dzisiaj turystycznie.

Pierwszą osobą, która wsiadła do autobusu w naszej gminie, była nastoletnia mieszkanka Taczalina – Nikola, która jechała na dworzec PKP w Legnicy. Z tego tytułu, Nikola otrzymała od nas dyplom oraz drobny upominek. Mamy nadzieję, że ta podróż zostanie w jej pamięci na długo.

Linia autobusowa kursować będzie trzy razy dziennie od poniedziałku do piątku i dwa razy dziennie w soboty, niedziele i święta. Niewykluczone jednak, że w przyszłości autobus będzie kursował częściej.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców dotyczącą możliwości zakupu biletów. Można je zakupić w Legnickim Polu, w Sklepie Wielobranżowym Marty Majchrzak.

Autor: red. Natalia Czernicka