wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Sezon przedświąteczny uważamy za otwarty

Sezon przedświąteczny uważamy za otwarty. A to wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w miniony weekend rozbłysnął w Legnickim Polu. Wśród zapachu świerków, pomarańczy, pieczonego jabłka, cynamonu i goździków, mieszkańcy naszej gminy i okolic mieli okazję przejść przez promenadę świątecznych stoisk, na których każdy znalazł coś dla siebie – od produktów spożywczych, przez prezenty, aż po dekoracje. Ten wyjątkowy czas przepełniony był dobrym nastrojem, radością i ciepłem.

Oprócz domków pachnących Świętami Bożego Narodzenia, na gości czekało wiele atrakcji. Było wspólne ubieranie choinki, kolędowanie, występy lokalnych artystów, koncert zespołu Castel Dreams, jasełka, animacje i warsztaty dla dzieci. Darmowe karuzele, odwiedziny Świętego Mikołaja, przejażdżka na Reniferze, koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu GrajMofon, zwiedzanie muzeum oraz Bazyliki Mniejszej. Odbył się też konkurs indywidualny na najsmaczniejszy barszcz z uszkami i najpiękniejszy domek z piernika, przygotowany w rodzinnym gronie. Po burzliwych naradach jury w składzie: Mariola Kądziela, Małgorzata Kubik i Renata Semeniuk zadecydowało, że najsmaczniejszy barszcz z uszkami przygotowały Agnieszka Cypcar z Gniewomierza, Władysława Sabat i Danuta Misiak z Nowej Wsi Legnickiej. Natomiast najpiękniejszy domek z piernika należał do Natalii Flejterskiej i jej syna z Gniewomierza, rodziny Domaradzkich z Koiszkowa oraz rodziny Bieszczad z Legnickiego Pola. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Jarmarku i przyczynili się do zapoczątkowania świątecznej tradycji.

Autor: red. Natalia Czernicka