wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Pasowanie na ucznia w Mikołajowicach

Pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klas pierwszych to uroczyste wejście w życie szkolne. Z radością i pozytywną energią, 36 pierwszoklasistów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu dołączyło do szkolnej drużyny z Mikołajowic, by przeżyć pierwsze lata wspólnej nauki. Dzieci ślubowały, że będą wzorowymi uczniami, a symbolicznego pasowania dokonała Pani Dorota Anklewicz-Siczek, dyrektor placówki. Świadkami tego wydarzenia byli wzruszeni i dumni rodzice, wójt gminy Rafał Plezia z przedstawicielami urzędu gminy, wicedyrektor szkoły Pani Bożena Ulc i cała kadra nauczycielska.

Bohaterami tego dnia są uczniowie dwóch dzielnych klas: 1A i 1B, które wzorowo zdały egzamin. Gdyby były oceny tj. siódemka, ósemka, dziewiątka i dziesiątka, to bez wahania powiedziałabym, że zdali na maksa – mówiła Pani Dyrektor – Pragnę pogratulować wiedzy, talentu i pięknego wykonania części artystycznej. Życzę, aby szkoła była miejscem radości i codzienne stawiennictwo w niej sprawiało wszystkim przyjemność.

Szczególne gratulacje należą się wychowawczyniom pierwszych klas: Pani Annie Siei i Pani Elżbiecie Lewandowskiej-Diogo, które perfekcyjnie przygotowały uczniów do części artystycznej wydarzenia.

Jestem mamą Alicji Kozubal, uczennicy klasy 1B. Jestem mile zaskoczona i bardzo dumna z mojego dziecka – mówiła Anna Kozubal, mieszkanka Mikołajowic – Ja nawet nie wiedziałam, jakie wierszyki będzie mówiła Alicja, wszystkiego uczyła się w szkole, więc miałam przyjemną niespodziankę, bo bardzo dobrze jej poszło.

Autor: red. Natalia Czernicka