wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Ostatnie dni wakacji w gminie Legnickie Pole

Odpust ku czci patrona kościoła św. Bartłomieja, to już gminna tradycja. Ostatnie dni wakacji Mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej spędzali na Jarmarku św. Bartłomieja. Uroczystość rozpoczęła się występem Zespołu Ludowego „Nowowianki” z Nowej Wsi Legnickiej, a następnie Idalia zaprezentowała folklor arabski, czyli klasyczny egipski taniec orientalny. Na najmłodszych czekały atrakcje tj.: animacje, dmuchańce, bańki mydlane, zabawy strażackie, tańce z przesympatyczną Olą.

Atrakcją wieczoru był konkurs o nagrodę sołtysa, który polegał na rzucie broną. Oprócz mężczyzn, chęć udziału wykazały również kobiety. Zwycięski rzut rolniczym narzędziem wykonali Bartłomiej Myjak oraz Magdalena Wójcik. Gratulacje!

Gwiazdą wieczoru był zespół Raz 2 Tribute to Maanam, który zagrał i zaśpiewał znane i lubiane utwory Kory i Marka Jackowskiego. Bez wątpienia, wokalistka zespołu swoją energią rozpaliła muzyczną iskrę wśród gości. Następnie za sterami stanął Waldemar Staszczyk z Nowej Wsi Legnickiej, który przygrywał do późnych godzin nocnych.

Podczas imprezy była możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19, oraz spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludzi i Mieszkań 2021, do czego zachęcał Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Krzysztof Mróz.

Frekwencja była wysoka, a całej uroczystości przyświecało słońce. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Zwycięzcy w rzucie broną:

Kobiety:
1. Magdalena Wójcik
2. Magdalena Kasperkiewicz
3. Aleksandra Skiba

Mężczyźni:
1. Bartłomiej Myjak
2. Mateusz Skiba
3. Adrian Jelski

Jeszcze raz gratulujemy!

Autor: red. Natalia Czernicka