wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Jarmark św. Bartłomieja w Nowej Wsi Legnickiej

Zasłużony dla Nowej Wsi Legnickiej, rzut broną o nagrodę sołtysa, występy artystyczne, animacje, catering, pokaz strażacki, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy podczas Jarmarku św. Bartłomieja, który odbył się w ostatnią sobotę w Nowej Wsi Legnickiej. Jarmark, tradycyjnie już, jest wspaniałą okazją do integracji i wspólnej zabawy. Pomimo kapryśnej pogody, wszyscy bawili się świetnie.

Całe wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, po której wszyscy przeszli na teren przy świetlicy wiejskiej. Tam, na gości czekały występy artystyczne: lokalnych Nowowianek, Zespołu Ziemi Legnickiej oraz Zespołu Kulinianie ze Środy Śląskiej. Następnie Ola Zumbola porwała najmłodszych do wspólnej zabawy.

Państwo Maria i Eugeniusz Zawaccy otrzymali Odznaczenie Zasłużony dla Nowej Wsi Legnickiej, za wyjątkowe zasługi społeczne oraz aktywne działanie na rzecz wsi. W rzucie broną, najlepszą uczestniczką okazała się Magdalena Wójcik, tuż za nią – Magdalena Kasperkiewicz i Anna Selwa. Kwalifikacja mężczyzn prezentowała się następująco: Andrzej Selwa, Michał Gąsiorek, Ireneusz Seredyński. Gratulujemy!

Następnie sceną zawładnął zespół Castle Dreams, który swoimi rockowymi rytmami porwał publiczność do tańca. Dalszą część zabawy poprowadził DJ.

,,Jako organizator, jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego wydarzenia. Pogoda nie dopisała, ale jak się okazało, dla naszych mieszkańców nie było to żadną przeszkodą.  Frekwencja była wysoka i każdy bawił się naprawdę super. I to cieszy najbardziej.” – podsumował sołtys wsi, Stefan Wan.

Dziękujemy wszystkim za obecność.

Autor: red. Natalia Czernicka