wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Jak będzie wyglądać nowa przychodnia zdrowia w Legnickim Polu?

Ta wiadomość z pewnością ucieszy rzeszę mieszkańców naszej gminy, którzy zdeklarowani są w ośrodku zdrowia w Legnickim Polu. Całkowicie odnowiona, w nowym miejscu, z najnowszym wyposażeniem – taka będzie nowa siedziba Gminnej Przychodni Zdrowia, która zlokalizowana zostanie w miejscu nieużytkowej części budynku dawnej hali przemysłowej, obok żłobka, przy ulicy Kossak-Szczuckiej.

Wójt Rafał Plezia podpisał umowę z konsorcjum firm: Zakładem Remontowo-Budowlanym „DAR-BET” z Brzegu Dolnego i Zakładem Handlowo-Usługowym Klima-Spec z Wołowa na przebudowę nowej placówki zdrowia. Zgodnie ze złożoną ofertą, całkowity koszt inwestycji to 5 200 000,00 zł, a termin realizacji wynosi 14 miesięcy. Gmina pozyskała na ten cel 2 000 000,00 zł z Polskiego Ładu.

Mamy nadzieję, że na początku roku 2024 będziemy mogli przekazać nowoczesny obiekt w ręce Pani Agnieszki Tabiszewskiej, dyrektora przychodni.

Jest to kolejny sukces, który przyczyni się do wzrostu jakości życia naszych mieszkańców, tym bardziej, że zdrowie to wartość bezcenna. O dalszych etapach budowy, będziemy informować Państwa na bieżąco.

Autor: red. Natalia Czernicka