wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Gminne Święto Seniora

W ostatnią sobotę odbyło się oficjalne otwarcie Klubu „Senior+” w Nowej Wsi Legnickiej. Na to wydarzenie przybyli honorowi goście t.j.: poseł na Sejm Ewa Szymańska i radny Sejmiku Dolnośląskiego Piotr Karwan, którzy w asyście wójta Gminy Legnickie Pole – Rafała Plezi, sołtysa wsi Nowa Wieś Legnicka – Stefana Wana, oraz prezesa firmy Ruka Projekt – Roberta Rutkowskiego, przecięli wstęgę na znak ukończonego projektu i oddania budynku do użytku.

Zdarzenie było zarazem inauguracją Gminnego Święta Seniora. Po uroczystym otwarciu odbyło się wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie, Państwu Adeli i Zdzisławowi Łukaszów z Nowej Wsi Legnickiej, oraz Janinie i Ryszardowi Sztochel z Legnickiego Pola. Następnie wszystkich uczestników zaprosiliśmy na wzniesienie toastu oraz poczęstowaliśmy tortem, wykonanym przez lokalną cukiernię „Paulinka” w Legnickim Polu.

Muzyczną część imprezy, swoim występem, rozpoczął Zespół Ludowy Nowowianki z Nowej Wsi Legnickiej. Gwiazdą wieczoru był Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy, który wystąpił w swoim repertuarze tradycyjnym. Po występie seniorzy ruszyli na parkiet i w rytm muzyki, którą grał zespół Dynakord tańczyli do późnych godzin nocnych.  

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor: red. Natalia Czernicka