wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Gmina Legnickie Pole uczciła 84. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę

Tradycyjnie już, spotkaliśmy się w Nowej Wsi Legnickiej, aby wspólnie podziękować i złożyć hołd Sybirakom z naszej gminy, którzy podczas II Wojny Światowej zostali zesłani na Syberię. Podczas uroczystości obecni byli członkowie Koła Związku Sybiraków w Legnickim Polu: prezes Eugeniusz Zawacki i Pan Paweł Zawacki, Panie Zofia Piwek, Krystyna Kozłowska, Helena i Ludmiła Kuski oraz prezes Oddziału Związku Sybiraków w Legnicy Pan Ryszard Filipienko. Pozostałym nieobecnym ze względów zdrowotnych, na dzisiejszym wydarzeniu Sybirakom, również składamy wyrazy najszczerszego uznania. Są to: Panowie Roman Kopeć i Władysław Krzywoń oraz Panie Jadwiga Horbacz, Zofia Krysiewicz i Waleria Walarus.

Po Mszy Świętej w kościele św. Bartłomieja, dedykowanej ofiarom radzieckiej napaści, odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Sybiraków przy Skwerze Narodów. Następnie wójt Rafał Plezia zaprosił gości na poczęstunek do świetlicy wiejskiej, przygotowany przez KGW Nowowianki i zaraz po nim wręczył każdemu słodką niespodziankę.

Warto wspomnieć, że to właśnie wójt Rafał Plezia na dzisiejszym wydarzeniu otrzymał złotą, honorową odznakę za zasługi dla związku oraz medal pamiątkowy 95-lecia powstania Związku Sybiraków. Uhonorowani medalami zostali również prezes Eugeniusz Zawacki, starosta legnicki Pan Adam Babuśka i wicestarosta Pani Janina Mazur. Odznaki otrzymali od Związku Sybiraków Zarządu Głównego w Warszawie na wniosek Oddziału Związku Sybiraków w Legnicy i prezesa Koła w Legnickim Polu Pana Eugeniusza Zawackiego. Wyróżniony za opiekę duchową został proboszcz parafii ojciec Tomasz Skibiński.

Zapraszamy do obejrzenia rolki z tego dnia: https://www.facebook.com/legnickiepole/videos/288957613885785

Autor: red. Natalia Czernicka