wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Dzieci lubią to, co je ciekawi. Trwa III edycja programu grantowego dla przedszkoli „Rosnę z matematyką”

„Matematyka jest wszędzie – w przyrodzie, muzyce, sporcie, kuchni… wszędzie! Wystarczy się rozejrzeć, a pomysły na zajęcia z matematyką w tle przyjdą same” – zachęca mFundacja i już po raz trzeci ogłasza nabór wniosków do programu „Rosnę z matematyką” dla przedszkoli. Wnioski o grant w wysokości od 2 do 5 tys. zł można składać na stronie www.rosnezmatematyka.pl do 20 października br.

Program jestprzeznaczony dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi”, organizacji pozarządowych prowadzących przedszkola i/lub szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi realizujące edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym. O dofinansowanie mogą ubiegać się także zespoły nieformalne, takie jak grupy nauczycieli przedszkolnych, edukatorów, przedszkolne rady rodziców, których partnerem jest organizacja pozarządowa.

W programie można ubiegać się o grantna realizację działań edukacji matematycznej skierowanych do dzieci w wieku 3-7 lat, objętych edukacją przedszkolną. Projekty muszą być zrealizowane między 15 stycznia a 30 czerwca 2024 r., powinny trwać od 2 do 4 miesięcy. Mogą to być np. angażujące warsztaty, zajęcia terenowe, konkursy na temat różnych praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, propozycje materiałów edukacyjnych wspierających naukę matematyki czy warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych i osób z najbliższego otoczenia dziecka na temat rozwoju kompetencji matematycznych. 

W tegorocznej edycji programu, Fundacja planuje dofinansować projekty na łączną sumę 500 000 zł.


Fundacja mBanku (mFundacja) od 2014 roku realizuje strategię „m jak matematyka”, której celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w edukacji matematycznej. Wydała pięć książek edukacyjnych dla dzieci, rodziców i nauczycieli („Dziecinnie prosta matematyka”, „Matematyka jest wszędzie” „Matematyka na zielono”, „Wielcy polscy matematycy”, Środek do celu”), prowadzi doroczny konkurs grantowy mPotęga, oraz konkurs dla studentów „Krok w przyszłość”. Dotychczas na popularyzacje mtematyki i wsparcie edukacji matematycznej w Polsce przeznaczyła ponad 25 mln zł.

Autor: red. Natalia Czernicka