wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Darmowe badania profilaktyczne dla mężczyzn

Wójt Gminy Legnickie Pole, Rafał Plezia w ramach listopadowej kampanii Dolnośląski Złoty Wąs, zaprasza mężczyzn, którzy ukończyli 40 lat i zamieszkują naszą gminę, na bezpłatne badania oraz konsultacje profilaktyczne.

Badania realizowane będą 20 listopada, od godz. 8:30 do 12:30, w Gminnej Przychodni Zdrowia w Legnickim Polu, z wcześniejszym umówieniem wizyty.

Akcja ma na celu zwrócić uwagę Panów na konieczność regularnych badań profilaktycznych i zapobiegania typowo męskim chorobom. Pobrane próbki zostaną zbadane pod kątem: morfologii, ALT, AST, glukozy, kreatyniny, mocznika, profilu lipidowego, testosteronu, PSA całkowitego oraz składu moczu. W drugiej fazie Dolnośląskiego Złotego Wąsa każdy uczestnik, który zechce skonsultować wyniki z lekarzem, otrzyma darmową konsultację medyczną umówioną bezpośrednio z punktem, w którym realizował badania.

Fundacja Forum Mężczyzn organizuje plebiscyt Złotego Wąsa już po raz trzeci. Akcja wpisuje się w międzynarodowy trend zapuszczania wąsów w listopadzie – znane postacie między innymi ze świata mediów, sztuki i sportu hodują w tym miesiącu zarost nie tylko ze względów estetycznych. Wąsy mają zwracać uwagę na konieczność regularnych badań profilaktycznych i zapobiegania typowo męskim chorobom, takim jak rak prostaty czy jądra. Charakterystyczny zarost ma za zadanie prowokować rozmowy i uświadamianie panów, że dzięki odpowiednio wczesnemu reagowaniu i wykrywaniu chorób, znacząco rośnie szansa na pomyślną terapię.

Autor: red. Natalia Czernicka