wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Cały świat w Legnickim Polu

Galą finałową zakończył się 25. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. W niedzielne popołudnie, kolorowa impreza przyciągnęła wielu gości na camping w Legnickim Polu. Festiwal został podzielony na dwie części – krajową i międzynarodową. Pierwszą część urozmaiciły zespoły ludowe z sąsiadujących gmin i miejscowości, a także nasze niezastąpione „Nowowianki” z Nowej Wsi Legnickiej. Podziękowania również kierujemy do zespołów:

,,Cichowodzianie” z Budziszowa Wielkiego, „Krępiczanie” z Krępic, „Radośni” z Wróblowic, „Chrośliczanie” z Chroślic, „Perła” z Przybyłowic, „Roztoka” z Rudnej.

Po występach lokalnych, barwnym korowodem rozpoczęła się część międzynarodowa, w której udział wzięły zespoły z całego świata:

Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” i „Kyczerka” z Legnicy, Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław”, „Drużba” i „Vesnyanka” z Ukrainy, Ballet Folklorico de Pucon BAFPU z Chile, Tourism Folklore Research Centre TUFAK z Turcji, Agrupacion Folklorica Encantos de mi Panama z Panamy, Akayazwe Troupe z Burundi i Ballet Foklorico Aztlan de Mexico z Meksyku.

,,Finał w Legnickim Polu to była taka wisienka na torcie, wszyscy są przeszczęśliwi. Pozwolę zacytować sobie treść jednego z postów: Było rewelacyjnie, dziękujemy majorowi Rafałowi Plezi za takie przyjęcie zagranicznych zespołów. Mamy nadzieję, że nie jesteśmy tu po raz ostatni. Ja jestem również bardzo zadowolony, dziękuję za wszystko.” – mówi Jerzy Starzyński, prezes Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy.

Podczas gali było wiele atrakcji, odbył się konkurs na polkę piwną. Najszybciej zatańczyli Maria i Zdzisław z zespołu „Perła”, tuż za nimi Halina i Henryk z zespołu „Cichowodzianie”. Brawo dla Was!

Zdaniem publiczności, misterem festiwalu został Angel Daniel Barbaro Pinto Millahual z Chile, I wicemisterem Seltek Ndikumana z Burundi i II wicemisterem Baniel Quintero z Panamy. Gratulacje!

Królowie folkloru z Meksyku z przytupem zakończyli 25. edycję Festiwalu. Energetyzującymi tańcami publiczność pożegnała naszych zagranicznych gości.

Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną zabawę 😊

Autor: red. Natalia Czernicka