wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Bieg z historią w tle…

W ostatnią sobotę odbył się bieg przełajowy pn.: „Bieg na Legnickich Polach”, którego genezą jest upamiętnienie wydarzeń historycznych związanych z Bitwą pod Legnicą z 1241 roku. 106 biegaczy stanęło na starcie – kobiet, mężczyzn, profesjonalistów, amatorów, maratończyków, krótkodystansowców, a także tych którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero rozpoczęli. Startowali z campingu i do pokonania mieli trasę o dystansie 5,6 km, która przebiegała ulicami Legnickiego Pola. Był wysiłek, było zmęczenie, ale również dużo radości.

W kategorii mężczyzn, pierwsze miejsce z czasem 19 minut i 22 sekundy zdobył Jan Kaczor z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tuż za nim do mety dotarł Alan Dobrowolski z Boguszowa – Gorc (20 minut 36 sekund), a na trzecim miejscu finiszował legniczanin Rafał Bardziński z firmy Viessmann (20 minut 50 sekund).

W kategorii kobiet, pierwsze miejsce zdobyła Anna Fincer Olaws Złotoryja Mks Siechnice z czasem 22 minuty 23 sekundy. W 25 minucie i 02 sekundzie, metę przekroczyła Ewelina Krawiec z Edi Team Zgorzelec, a trzecie miejsce należało do Alicji Zielińskiej (25 minut 37 sekund).

Najszybsi z gminy Legnickie Pole to Andrzej Kozubal, Waldemar Hreczany i Tomasz Kucewicz oraz Alicja Zielińska, Katarzyna Sawko i Dagmara Gawęda. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

,,To jest coś wspaniałego, kiedy w naszej gminie odbywa się taki bieg, który daje frajdę ludziom, nie tylko naszym mieszkańcom, ale także mieszkańcom okolicznych gmin i całego Dolnego Śląska. Ja się bardzo cieszę, że Państwo odwiedzili naszą gminę i wystartowali w turnieju. Było zmęczenie, ale też było dużo uśmiechu i energii. To przekonuje mnie, że ten bieg jest potrzebny i powinien być kontynuowany w następnych latach. Zapraszam zatem serdecznie na następny Bieg na Legnickich Polach. Dziękuję wszystkim uczestnikom i sponsorom, którzy uświetnili tą imprezę.’’

– podsumował wójt gminy Legnickie Pole, Rafał Plezia.

Autor: red. Natalia Czernicka