wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

Bal Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich wpisany w coroczną tradycję

To Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich od wieków są nieodłączną częścią życia na wsi. Są to organizacje, które gromadzą osoby zamieszkujące wiejskie tereny i umożliwiają im wspólną pracę, rozwój osobisty oraz wymianę doświadczeń i tradycji. W Polsce KGW są niezwykle ważne i odgrywają kluczową rolę w promowaniu kultury wiejskiej oraz jednoczeniu społeczności. KGW są również ambasadorkami folkloru, miejscowej tradycji i kuchni. Oprócz tego, przez cały rok angażują się w pomoc przy organizowaniu gminnych imprez i za to należą im się szczególne podziękowania.

17 czerwca, Gmina Legnickie Pole zorganizowała bal, który był wyrazem wdzięczności za ich pracę i trud w nią włożony. W uroczystości wzięły udział KGW z Gniewomierza, Bartoszowa, Legnickiego Pola, Mikołajowic, Taczalina, Nowej Wsi Legnickiej, Kłębanowic, Ogonowic i Raczkowej. Obecny podczas uroczystości wójt Rafał Plezia podziękował osobiście wszystkim gospodyniom i gospodarzom za współpracę i pielęgnowanie tej pięknej tradycji. Imprezę poprowadził DJ44, który przygrywał znane i lubiane hity dla naszych gości.

Bal był doskonałą okazją do wręczenia promes na zakup sprzętu AGD dla trzech Kół: KGW Bartoszowianki, KGW Nowowianki i KGiGW w Raczkowej, w ramach wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości. Z początkiem roku, Gmina w imieniu zarejestrowanych Kół złożyła wniosek o dofinansowanie na zakup urządzeń gospodarstwa domowego i tym sposobem, trzy Koła otrzymały do 5 000 zł. Promesy wręczył wójt gminy.

Zabawa była świetna, dziękujemy wszystkim za przybycie. Już teraz informujemy, że za rok widzimy się ponownie!

Autor: red. Natalia Czernicka