wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

782. rocznica Bitwy na Legnickich Polach

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, po raz kolejny oddaliśmy hołd poległym rycerzom i obrońcom ojczyzny, podczas mongolskiego najazdu na Polskę w 1241 roku. Poniżej fotorelacja z symbolicznych, jednak bardzo ważnych obchodów Bitwy na Legnickich Polach. Wójt gminy Rafał Plezia, wspólnie z poseł Ewą Szymańską, wiceprezydentem Legnicy Krzysztofem Duszkiewiczem, radnym legnickim Andrzejem Lorencem i rekonstruktorami bitwy złożyli kwiaty pod pomnikiem w Legnicy, który upamiętnia wydarzenia sprzed lat. Asystę honorową stanowili członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Legnickiego Pola.

– Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli spotkać się pod pomnikiem Księcia Henryka II Pobożnego, tam składać kwiaty i oddawać cześć, niewątpliwie bohaterowi, który oddał swoje życie za naszą ziemię – mówił wójt Rafał Plezia – Cieszę się, że coraz więcej osób bierze udział w tego typu wydarzeniach, ponieważ stanowi to ogromny kapitał do budowania lokalnej tożsamości i patriotyzmu.

W kwietniu odbędą się jeszcze dwa wydarzenia towarzyszące obchodom Bitwy na Legnickich Polach, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy:

  • 15 kwietnia – Pielgrzymka Sługi Bożego Henryka II Pobożnego, z Legnicy i Koskowic do Legnickiego Pola,
  • 22 kwietnia – Bieg na Legnickich Polach.

Autor: red. Natalia Czernicka