wstążka żałobna
Kieruje do strony BIP, Link otwiera się w nowej zakładce Logo BIP Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishGermanMongolianPolishUkrainian

5 urodziny Warsztatów Terapii Zajęciowej

3 września był bardzo ważnym dniem dla Warsztatów Terapii Zajęciowej z dwóch powodów. Pierwszym z nich była 5 rocznica utworzenia jednostki organizacyjnej, prowadzonej przez Dyrektor Ewę Patrzek, drugim otwarcie nowej pracowni rękodzielniczo-stolarskiej, do której zostały kupione m.in. szlifierki, wiertarki, szafa narzędziowa.

Na to wydarzenie przybyli liczni goście – Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Uroczystość została podzielona na dwa etapy. Oficjalne przecięcie wstęgi na cześć nowej sali odbyło się przy jednostce WTZ w Legnickim Polu. Dyrektor placówki oprowadziła gości po pomieszczeniach i opowiedziała o historii każdego z nich. Następna część wydarzenia odbyła się w sali benedyktyńskiej. Tam czekała na gości prezentacja oraz podziękowania za dotychczasową współpracę.

Warsztaty Terapii Zajęciowej to nic innego jak pomoc terapeutów, psychologów i rehabilitantów dla osób niepełnosprawnych. Działanie jednostki ma na celu przybliżenie niepełnosprawnego uczestnika do prawidłowego funkcjonowania w życiu, uczenie czynności życia codziennego, odkrywanie pasji i talentów, aktywizacja zawodowa oraz integracja społeczna.

 

,,To nie jest działanie tylko dla tych 20 osób, to jest działanie dla ich rodzin, dla otoczenia i środowiska. To jest dowartościowanie i otwieranie tych osób na świat. Pracownicy wykonują ogromną pracę, dzięki czemu Ci ludzie się zmieniają. Pani Ewa nie da spokoju, dopóki nie osiągnie celu i to jest wielkie serce, za co ogromnie z tego miejsca dziękuję.”

– podkreślił wójt gminy Legnickie Pole Rafał Plezia.

Autor: red. Natalia Czernicka