Koło Gospodyń Wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich na uroczystościach w Legnickim Polu

Drukuj
gospodynie00W majowy weekend w Legnickim Polu odbył się piknik historyczny w ramach obchodów 775 rocznicy bitwy pod Legnicą. Wśród wielu jarmarcznych straganów, zaprezentowały się także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Zatrzymując się przy naszym straganie można było posmakować różnych wypieków, pieczonej kiełbaski oraz smacznych pierogów.

Czytaj więcej: Koło Gospodyń Wiejskich na uroczystościach w Legnickim Polu

Prace przy wieńcu dożynkowym

Drukuj
wieniec00Tuż przed dożynkami w Nowej Wsi Legnickiej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich jak zawsze miały wiele pracy. Już na kilka dni przed uroczystościami dożynkowymi codziennie spotykały się w świetlicy wiejskiej aby wspólnie pracować przy powstającym wieńcu dożynkowym.

Monika Łukaszów
Foto: Adam BabuśkaCzytaj więcej: Prace przy wieńcu dożynkowym

Stroje dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich

Drukuj
imagesCzerwone, niebieskie a może zielone? Z kwiatami czy z falbanami? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć sobie panie z Nowej Wsi Legnickiej, podczas prac związanych z wyborem i przygotowaniem stroi „galowych” , które będą nosiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich naszej miejscowości.

Czytaj więcej: Stroje dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich świętowały

Drukuj
basen0Z okazji 8 marca, panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Legnickiej postanowiły ten świąteczny dzień wszystkich kobiet, spędzić wyjątkowo i nietypowo, jak dla nich. Postanowiły odpocząć.


Czytaj więcej: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich świętowały

Wieniec dożynkowy

Drukuj
Image Dzień odpustu ku czci św. Bartłomieja jest również dniem dziękczynienia za zebrane plany. Jak co roku na kilka dni przed uroczystościami odpustowymi panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wieniec dożynkowy.

Tekst i foto: Monika Łukaszów

Czytaj więcej: Wieniec dożynkowy

Więcej artykułów…