Rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Legnickim Polu na rok szkolny 2019/2020

Dyrektor Zespołu Szkół w Legnickim Polu ogłasza Rekrutację do Publicznego Przedszkola w Legnickim Polu na rok szkolny 2019/2020

Od 04 marca do 15 marca 2019 roku można składać wnioski rekrutacyjne do Publicznego Przedszkola w Legnickim Polu na rok szkolny 2019/2020 .Nasze przedszkole od 2010 r. mieści się w nowej siedzibie przy Zespole Szkół w Legnickim Polu. Posiadamy pięć przestronnych sal zajęciowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt m. in. tablice interaktywne i projektory. Każda sala posiada łazienki przystosowane do potrzeb dzieci. Bezpośrednio przy Przedszkolu znajduje się duży plac zabaw, który zapewnia maluchom bezpieczeństwo i ruch na świeżym powietrzu. Stwarzamy warunki pełnego rozwoju dziecka poprzez wykwalifikowaną i ciągle doskonalącą się kadrę pedagogiczną.
Naszą codzienną pracę opieramy na podstawie programowej, a także realizujemy własne programy edukacyjne. Dodatkowo uatrakcyjniamy pobyt dzieci w przedszkolu poprzez organizowanie wycieczek o tematyce ekologicznej, zdrowotnej oraz przyrodniczej. Stwarzamy możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach kulturalnych np. wyjazdach do teatru i muzeum.
Zapewniamy pomoc psychologiczno - pedagogiczną oraz indywidualne zajęcia z EEG BIOFEEDBACK.W przedszkolu zatrudniony jest psycholog, pedagog i logopeda. Każde dziecko lub jego rodzic, potrzebujący wsparcia, może bezpłatnie skorzystać z porad naszych specjalistów. W ramach pomocy dzieciom, organizujemy zajęcia terapii pedagogicznej. Od dwóch lat, w ramach podstawy programowej, we wszystkich grupach organizowane są zajęcia z języka angielskiego.   Ponadto oferujemy gamę bezpłatnych zajęć dodatkowych:

• zajęcia umuzykalniające;

• zajęcia plastyczne;

• zajęcia kształtujące wiedzę i wyobraźnię dzieci

Przygotowujemy dzieci nie tylko do osiągania sukcesów, ale i do radzenia sobie z porażkami. Nasze przedszkole jest przyjazne dzieciom i rodzicom. Zapewniamy dogodne godziny otwarcia ( 5.30-16.30)   oraz elektroniczną rejestrację pobytu dziecka. Z wychowania przedszkolnego mogą korzystać dzieci   w wieku od 3- 6 lat. W przypadku posiadania wolnych miejsc przyjmujemy również dzieci 2,5- letnie ( art.31 ust.1i 3 ustawy Prawo oświatowe). Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na rok szkolny 2019/2020

Informacje dotyczące rekrutacji zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły

                                     www.zslegnickiepole.szkolnastrona.pl
WSZELKICH INFORMACJI ODNOŚNIE ZASAD REKRUTACJI W TYM SKŁADANYCH DOKUMENTÓW UDZIELA DYREKTOR BĄDŹ UPOWAŻNIONY PRACOWNIK ZESPOŁU SZKÓŁ W LEGNICKIM POLU.

Wśród dokumentów są:
1. Wniosek rekrutacyjny –plik do pobrania
2. Oświadczenie woli rodzica-plik do pobrania
3. Zarządzenie nr 10/2018/2019 w sprawie powołania komisji
4. Etapy postępowania rekrutacyjnego
5. Zarządzenie nr 11/2018/2019 w sprawie określenia terminów rekrutacji
6. Zasady rekrutacji
7. Załącznik nr 3 do Zasad rekrutacji
8. Oświadczenia rodziców- plik do pobrania

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu