Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Zmarła Wiesława Kachnowicz
poniedziałek, 13, styczeń 2020
Thumbnail Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 10 stycznia 2020 r. zmarła Wiesława Kachnowicz (ur. 26.06.1953r.) Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 stycznia br. o godz. 11.30 w Legnicy na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej  

Narodowe Czytanie 2019 w Gminie Legnickie Pole

P1013649.JPGOd roku 2012 organizowana jest przez Prezydenta RP akcja społeczna pn. "Narodowe Czytanie". W tegorocznej edycji Para Prezydencka z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta, zaproponowała do czytania Nowele polskie. Spośród przesłanych lektur, na ósme Narodowe Czytanie Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wybrali:
1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa,
2. Dym – Maria Konopnicka,
3. Katarynka – Bolesław Prus,
4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz,
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont,
6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski,
7. Sachem – Henryk Sienkiewicz,
8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Dzięki zaangażowaniu i organizacji nauczycieli Zespołu Szkół w Legnickim Polu, w dniu 7 września 2019 r. o godzinie 10.00 mogliśmy spotkać się w Muzeum Miedzi w Legnickim Polu, aby wspólnie czytać i pogłębiać piękną polską literaturę narodową. Cieszymy się, że tak licznie w tej akcji społecznej, organizowanej w naszej gminie, uczestniczy młodzież szkolna uczęszczająca do Zespołu Szkół w Legnickim Polu. Będziemy dążyć do tego, aby akcja w kolejnych latach miała jeszcze szerszy oddźwięk, a tym samym, że dotrze do szerszego grona odbiorców.