Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Zmarł Stanisław Zajdel
wtorek, 14, marzec 2017
Thumbnail Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 12 marca 2017 r. w wieku 79 lat zmarł Stanisław Zajdel.Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 16 marca na Cmentarzu Komunalnym na Osiedlu Sienkiewicza. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 w Kaplicy Cmentarnej.

Aktualności

Zmarł Stanisław Zajdel

Drukuj
zaloba00Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 12 marca 2017 r. w wieku 79 lat zmarł Stanisław Zajdel.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 16 marca na Cmentarzu Komunalnym na Osiedlu Sienkiewicza. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 w Kaplicy Cmentarnej.


Czytaj więcej: Zmarł Stanisław Zajdel

Z okazji Dnia Kobiet.......

Drukuj
marzec00Drogie Panie!

Z okazji Waszego święta
Życzę wam wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń

Świąteczne spotkanie mieszkańców Nowej Wsi

Drukuj
oplatek00W sobotnie popołudnie tj. 21 stycznia br. w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców naszej miejscowości. W tym świątecznym spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej oraz zaproszeni goście. Wśród nich: władze Gminy Legnickie Pole, ksiądz proboszcz Jan Dziewulski wraz z ks. Krzysztofem i ks. Maciejem, a także osoby z miejskiej części naszej parafii. Uczestnicy spotkania mieli okazje posmakować smakołyków specjalnie przygotowanych na tę okazję przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu „Nowowianki", a także wspólnie zaśpiewać znane i te mniej znane polskie kolędy i pastorałki.

Czytaj więcej: Świąteczne spotkanie mieszkańców Nowej Wsi

"Owadzie oczko" gotowe!

Drukuj
000Miło mi poinformować, że przed końcem roku, w Nowej Wsi Legnickiej udało się zrealizować inicjatywę obywatelską o nazwie „Owadzie Oczko".
W ramach realizacji projektu "Oddolne inicjatywy dla zachowania bioróżnorodności i ochrony siedlisk owadów zapylających", sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nr 225/2015/Wn-50/EE-il/D, Stowarzyszenie Nasza Nowa Wieś oraz koordynator projektu Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja" z Legnicy uzyskały środki na zagospodarowanie terenu i nasadzenia w okolicach oczka.

Czytaj więcej: "Owadzie oczko" gotowe!

Życzenia Świąteczne

Drukuj
krzeszow00Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim mieszkańcom najlepsze życzenia.
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a ciepło świątecznych, szczerych życzeń wzmocni każdego z nas. Niech Nowy 2017 Rok będzie czasem upływającym w atmosferze życzliwości, wzajemnego zrozumienia oraz czasem spełnienia pragnień i marzeń
sołtys Stefan Wan
                       i Rada Sołecka

Czytaj więcej: Życzenia Świąteczne

Nowowianki na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Drukuj
jarmark00W niedzielę 11 grudnia 2016 odbył się X Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach. Nasze panie z zespołu „Nowowianki" też tam były. Reprezentując Gminę Legnickie Pole przygotowały stoisko ze świątecznymi smakołykami i ozdobami. Wśród prezentowanych dań były m.in. pierogi z kapustą, karp z pieczarkami i różnego rodzaju ciasta. Warto dodać, iż podczas Jarmarku panie z Nowej Wsi otrzymały specjalne wyróżnienie za „Najpiękniejsze stanowisko bożonarodzeniowe". „Nowowianki" wystąpiły także z mini koncertem. Zaśpiewały kilka znanych i lubianych polskich kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej: Nowowianki na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Św. Mikołaj odwiedził dzieci w Nowej Wsi

Drukuj
mikolaj00Św. Mikołaj odwiedza dzieci na świecie. Z workiem prezentów pojawił się także i w naszej wsi. Radości było, co niemiara. Prócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał by były grzeczne i słuchały rodziców. Zanim dzieci odebrały prezenty od wyjątkowego gościa, wysłuchały opowiadania o św. Mikołaju oraz wspólnie ubrały świąteczną choinkę.

Tekst i foto: Monika Łukaszów

Czytaj więcej: Św. Mikołaj odwiedził dzieci w Nowej Wsi