Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Wieniec dożynkowy gotowy!
piątek, 17, sierpień 2018
Thumbnail Wszystko już gotowe na jutrzejsze święto. Wieniec dożynkowy też! Zapraszamy!!!!Początek godz. 14.00.  
Więcej w kategoriiAktualności  Ogłoszenia bieżące  Aktualności  

Aktualności

Wieniec dożynkowy gotowy!

wieniec00Wszystko już gotowe na jutrzejsze święto. Wieniec dożynkowy też! Zapraszamy!!!!

Początek godz. 14.00.
 

Zmarł Ryszard Borkowski

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 29 lipca 2018 r. w wieku 73 lat zmarł Ryszard Borkowski, mieszkaniec Nowej Wsi Legnickiej, długoletni kościelny kościoła św. Bartłomieja w naszej miejscowości.
Pogrzeb śp. Ryszarda Borkowskiego odbędzie się w środę tj. 1 sierpnia br. o godz. 14.00. Msza św. w intencji zmarłego w Kościele pw. Św. Bartłomieja, następnie odprowadzenie do miejsca wiecznego spoczynku na Cmentarz Komunalny w Nowej Wsi Legnickiej.
 


Powitanie nowych kapłanów

pudelko1W niedzielę 1 lipca br. podczas Mszy św. o godz. 10.00, odbyło się oficjalne powitanie księży, którzy na mocy dekretu Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego zostali skierowani do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Nowym proboszczem został ks. Dariusz Pudełko, pracujący dotychczas w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Snowidzy, natomiast wikariuszem ks. Kamil Bulanda, który pracował w parafii MB Królowej Polski w Legnicy.

Czytaj więcej: Powitanie nowych kapłanów

Pożegnanie Księdza Proboszcza

janek 00Decyzją Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego proboszcz naszej parafii ks. Jan Dziewulski został odwołany z parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Na mocy biskupiego dekretu z dniem 25 czerwca został ustanowiony rezydentem w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie. Dekretem Biskupa Legnickiego został też odwołany dotychczasowy nasz rezydent ks. Maciej Józefowicz. Podczas niedzielnej Mszy św. (24.06.br) Henryk Babuśka, Władysława Sabat i Adam Babuśka w imieniu całej naszej miejscowości podziękowali ks. Janowi za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzyli radosnego i owocnego posługiwania kapłańskiego w nowej parafii.

Czytaj więcej: Pożegnanie Księdza Proboszcza

Rywalizowali na boisku

8979661 czerwca świętują nie tylko dzieci. W naszej wsi również i dorośli chcieli uczcić Międzynarodowy Dzień Dziecka. Postanowili zrobić to na sportowo. Z tej okazji Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś" zorganizowało mecz piłki nożnej oraz mecz piłki siatkowej. W tym pierwszym naprzeciw siebie stanęli kawalerowie i żonaci. Po długiej i ciężkiej grze, mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla żonatych.

Czytaj więcej: Rywalizowali na boisku

Dzień Dziecka

c0b7bc2b484081a5b071f71d6645W sobotę, 1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu również i dzieci z Nowej Wsi świętowały. O wspólną zabawę i przygotowanie ciekawych atrakcji tradycyjnie już zadbał Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz sołectwo Nowa Wieś Legnicka. Wielkie świętowanie odbyło się na placu przy świetlicy wiejskiej. Było wesoło, kolorowo no i gorąco. Każdy znalazł coś dla siebie.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

Uroczystość Bożego Ciała

DSC 0322Uroczystości Bożego Ciała w naszej miejscowości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 15.00. Po Mszy św. zgromadzeni w świątyni wierni w uroczystej procesji przeszli do czterech ołtarzy, przy których odczytane były fragmenty Ewangelii mówiące o ustanowieniu Eucharystii.

Czytaj więcej: Uroczystość Bożego Ciała