Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Rywalizowali na boisku
niedziela, 03, czerwiec 2018
Thumbnail 1 czerwca świętują nie tylko dzieci. W naszej wsi również i dorośli chcieli uczcić Międzynarodowy Dzień Dziecka. Postanowili zrobić to na sportowo. Z tej okazji Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś" zorganizowało mecz piłki nożnej oraz mecz piłki siatkowej. W tym pierwszym naprzeciw siebie stanęli...
Więcej w kategoriiAktualności  Ogłoszenia bieżące  

Aktualności

Rywalizowali na boisku

8979661 czerwca świętują nie tylko dzieci. W naszej wsi również i dorośli chcieli uczcić Międzynarodowy Dzień Dziecka. Postanowili zrobić to na sportowo. Z tej okazji Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś" zorganizowało mecz piłki nożnej oraz mecz piłki siatkowej. W tym pierwszym naprzeciw siebie stanęli kawalerowie i żonaci. Po długiej i ciężkiej grze, mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla żonatych.

Czytaj więcej: Rywalizowali na boisku

Dzień Dziecka

c0b7bc2b484081a5b071f71d6645W sobotę, 1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu również i dzieci z Nowej Wsi świętowały. O wspólną zabawę i przygotowanie ciekawych atrakcji tradycyjnie już zadbał Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz sołectwo Nowa Wieś Legnicka. Wielkie świętowanie odbyło się na placu przy świetlicy wiejskiej. Było wesoło, kolorowo no i gorąco. Każdy znalazł coś dla siebie.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

Uroczystość Bożego Ciała

DSC 0322Uroczystości Bożego Ciała w naszej miejscowości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 15.00. Po Mszy św. zgromadzeni w świątyni wierni w uroczystej procesji przeszli do czterech ołtarzy, przy których odczytane były fragmenty Ewangelii mówiące o ustanowieniu Eucharystii.

Czytaj więcej: Uroczystość Bożego Ciała

Zespół „Nowowianki” na obchodach Święta Ludowego Powiatu Legnickiego

33661121 1638084376304332 3158121849687113728 nTegoroczne Święto Ludowe Powiatu Legnickiego odbyło się w Krotoszycach. W ramach przygotowanego programu artystycznego wystąpiły nasze „Nowowianki", które reprezentowały Gminę Legnickie Pole. Swoje talenty wokalne mieli okazję zaprezentować: Władysława Sabat, Alicja Grzywa, Anna Halot, Maria Paturej, Halina Rak, Stefania Jagusz, Danuta Kostuń, Danuta Misiak, Maria Zawadzka, Józefa Łagut, Janina Juszczyk, Elżbieta Seredyńska, Stefan Wan, Mieczysław Skiba. Nad całością czuwał kierownik artystyczny Waldemar Staszczyk.

Czytaj więcej: Zespół „Nowowianki” na obchodach Święta Ludowego Powiatu Legnickiego

Trwają prace przy odwodnieniu

odwodnienie0Na osiedlu w Nowej Wsi Legnickiej przy Złotnikach, rozpoczęto prace przy kolektorach odwodnieniowych. Prace finansowane z budżetu Gminy Legnickie Pole wykonuje firma „EXPRIM" z Wrocławia.

Czytaj więcej: Trwają prace przy odwodnieniu

Zadaszenie już gotowe

daszek0Dzięki staraniom Sołtysa i Rady Sołeckiej udało się zadaszyć szkielet pergoli na terenie przy świetlicy wiejskiej. Prace, które zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego wykonała firma "TARTAK" z Drzymałowic.

Czytaj więcej: Zadaszenie już gotowe

Wyjątkowy Jubileusz

skiba015 kwietnia 2018 roku państwo Weronika i Mieczysław Skiba obchodzili jubileusz 50-lecia małżeństwa, czyli „złote gody". Sakramentalne „tak" powiedzieli sobie pół wieku temu dokładnie 15 kwietnia 1968 r. w kościele parafialnym w Parowej. Dziś, podczas niedzielnej Mszy św. wraz z dziećmi, wnukami i prawnukami dziękowali Panu Bogu za przeżyte lata. Mszy św. w ich intencji przewodniczył ks. Jan Dziewulski. Na zakończenie Eucharystii w imieniu mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej życzenia Jubilatom złożył sołtys Stefan Wan wraz z przedstawicielami Rady Sołeckiej.

Czytaj więcej: Wyjątkowy Jubileusz