Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Dożynki Gminne. Zapraszamy!!!
wtorek, 13, sierpień 2019
Thumbnail Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w Nowej Wsi Legnickiej. Do wspólnego świętowania zapraszamy w sobotę 24 sierpnia 2019r. Początek godz. 13.00Szczegóły na plakatach  

Aktualności

Zmarł Tadeusz Janisiów

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 2 sierpnia 2019 r. w wieku 87 lat zmarł Tadeusz Janisiów. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 sierpnia 2019 r. na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Wsi Legnickiej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu w Nowej Wsi Legnickie.

Czytaj więcej: Zmarł Tadeusz Janisiów

Zmarła Violetta Kwaśnica

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 26 lipca 2019 r. zmarła Violetta Kwaśnica. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30 lipca br. o godz. 10.30 w Legnicy na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej.


 Stypendyści FDNT w Nowej Wsi Legnickiej

stypendysci0Stypendyści – studenci Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dotarli do Nowej Wsi Legnickiej. Grupa studentów pochodzących z różnych regionów naszego kraju odwiedziła naszą miejscowość i uczestniczyła w niedzielnej Mszy św. w ramach trwającego w dniach 8-15 lipca br. w Legnicy obozu Stypendystów FDNT. Stypendyści po Mszy św. zostali zaproszeni na niedzielny obiad do rodzin w naszej parafii.

Czytaj więcej: Stypendyści FDNT w Nowej Wsi Legnickiej

Uroczystość Bożego Ciała

procesjaUroczystości Bożego Ciała w naszej miejscowości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 9.30. Po Mszy św. zgromadzeni w świątyni wierni w uroczystej procesji przeszli do czterech ołtarzy przez mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej.

Czytaj więcej: Uroczystość Bożego Ciała

Żonaci kontra kawalerowie

meczDorośli z Nowej Wsi Legnickiej Dzień Dziecka uczcili na sportowo. Okazją do sportowych potyczek był organizowany w sobotę 8 czerwca na boisku przy świetlicy wiejskiej wesoły festyn dla najmłodszych.
Z tej okazji Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś" zorganizowało mecz piłki nożnej i mecz piłki siatkowej. W tym pierwszym naprzeciw siebie stanęli kawalerowie i żonaci.

Czytaj więcej: Żonaci kontra kawalerowie

Dzień Dziecka w Nowej Wsi Legnickiej

dzieciMimo, że Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, to w Gminie Legnickie Pole dzieci świętują cały miesiąc. Po Raczkowej, Legnickim Polu czy Kłębanowicach przyszedł czas na wspólne świętowanie dzieci z Nowej Wsi Legnickiej. Impreza dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości odbyła się w sobotę 8 czerwca na placu przy świetlicy wiejskiej.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Nowej Wsi Legnickiej

Strażacy z Raczkowej uczcili pamięć bohaterskich przodków. Byliśmy tam...

ospWczoraj (11.05.2019) w Raczkowej odbyła się ważna uroczystość. Na placu przy Remizie Strażackiej odbyło się odsłonięcie i poświecenie płyty upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych z Raczkowej i Powiatu legnickiego oraz założycieli OSP Raczkowa.

Czytaj więcej: Strażacy z Raczkowej uczcili pamięć bohaterskich przodków. Byliśmy tam...