Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach
niedziela, 10, grudzień 2017
Thumbnail W niedzielę tj. 10 grudnia nasze panie z zespołu „Nowowianki" uczestniczyły w Kaczawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Reprezentując Gminę Legnickie Pole przygotowały stoisko ze świątecznymi smakołykami i ozdobami. Wśród prezentowanych dań były m.in. pierogi, śledzie, różnego rodzaju ciasta oraz...
Więcej w kategoriiAktualności  Ogłoszenia bieżące  Aktualności  

Aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach

jarmarkW niedzielę tj. 10 grudnia nasze panie z zespołu „Nowowianki" uczestniczyły w Kaczawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Reprezentując Gminę Legnickie Pole przygotowały stoisko ze świątecznymi smakołykami i ozdobami. Wśród prezentowanych dań były m.in. pierogi, śledzie, różnego rodzaju ciasta oraz grzane wino. Podczas Jarmarku „Nowowianki" zaśpiewały także kilka znanych i lubianych polskich kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej: Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach

Św. Mikołaj dotarł i do nas

mik6 grudnia św. Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. Z workiem prezentów trafia do wszystkich grzecznych dzieci tych najmniejszych i tych większych też. Ze względu na ogrom pracy przy rozdawaniu prezentów, czasami ma niewielkie opóźnienia, ale dla dzieci chyba nie ma to większego znaczenia. Do naszej miejscowości św. Mikołaj dotarł w sobotę 9 grudnia. Długo i z niecierpliwością oczekiwany wreszcie się pojawił. I to nie jeden a czterech wyjątkowych gości pojawiło się na placu przy świetlicy wiejskiej. Ze względu na brak śniegu, w tym roku przyjechali do nas motorami. Podczas spotkania z dziećmi nie tylko rozdawali prezenty, ale także brali udział we wspólnej zabawie.

Czytaj więcej: Św. Mikołaj dotarł i do nas

Danuta Wierzbicka – Misiak II Wicemiss KGW

miss0Danuta Wierzbicka – Misiak, reprezentująca Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Legnickiej została II Wicemiss KGW podczas pierwszych w Polsce wyborów Miss Koła Gospodyń Wiejskich. W finale, który odbył się w niedziele 19 listopada br.w Akademii Rycerskiej, wzięło udział 50 pań z różnych miejscowości naszego regionu. Najmłodsza z nich miała 13 lat, najstarsza 69. Podczas konkursowych zmagań panie zaprezentowały się w trzech strojach: ludowym, codziennym i wieczorowym. Atmosfera była niepowtarzalna. Uśmiech i dobra zabawa towarzyszyła nie tylko kandydatkom, ale także licznie zgromadzonej publiczności. Wśród której nie mogło zabraknąć mocnej grupy wsparcia z Nowej Wsi Legnickiej, która jak mogła wspierała naszą kandydatkę. Naszej Miss gratulujemy!!!!

Czytaj więcej: Danuta Wierzbicka – Misiak II Wicemiss KGW

Wybory MISS Koła Gospodyń Wiejskich

danUwaga, uwaga!!! Po raz pierwszy w Polsce odbywają się wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Do konkursu, zgłosiło się blisko 40 pań z terenu Dolnego Śląska. Wśród kandydatek, które walczą o tytuł MISS KGW jest również reprezentantka Nowej Wsi Legnickiej – Danuta Wierzbicka-Misiak. Skromna kobietka, dzielna mamuśka, inicjatorka wielu działań w Kole Gospodyń Wiejskich i zespole folklorystycznym i świetlicy. Finał konkursu odbędzie się w niedziele 19 listopada br. w Akademii Rycerskiej w Legnicy. Podczas konkursu przewidziane są trzy wyjścia kandydatek: w strojach ludowych, codziennych i wieczorowych.

Czytaj więcej: Wybory MISS Koła Gospodyń Wiejskich

Bp Marek Mendyk w Nowej Wsi Legnickiej

bp0W ramach trwającej wizytacji kanonicznej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, bp Marek Mendyk gościł także w Nowej Wsi Legnickiej. Podczas pobytu w naszej wsi spotkał się z władzami wsi, gminy a także z przedstawicielami poszczególnych grup istniejących w naszej miejscowości. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o Nowej Wsi Legnickiej, jej historii i mieszkańcach. Mówiono o sprawach gospodarczych, duszpasterskich i duchowych. Ksiądz Biskup wysłuchał także występu zespołu „Nowowianki", który zaprezentował się w religijno-patriotycznym repertuarze. Na zakończenie swojego pobytu w naszej wsi Ksiądz Biskup odprawił Msze św. w intencji wszystkich mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej.

Czytaj więcej: Bp Marek Mendyk w Nowej Wsi Legnickiej

Wielkie sprzątanie

sp0Mimo niesprzyjającej pogody, zimna, wiatru no i deszczu, w ramach przygotowań do Uroczystości Wszystkich Świętych odbyło się wielkie sprzątanie. Na apel naszego sołtysa odpowiedziało kilkanaście osób. Byli nie tylko panowie, ale także i panie. Przez kilka godzin wspólnej pracy udało się posprzątać teren przy kościele, a także wokół muru. Sołtys Stefan Wan, dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.


Czytaj więcej: Wielkie sprzątanie

Gminne dożynki w tym roku odbyły się w Kłębanowicach.

klebanowice0Koniec miesiąca sierpnia i początek września to czas końca żniw. W wielu miejscowościach, tych całkiem małych i tych trochę większych odbywają się uroczystości dożynkowe. Również i mieszkańcy Gminy Legnickie Pole w uroczysty sposób podziękowali za dar tegorocznych plonów.
Gospodarzami tegorocznymi dożynek gminnych zostali mieszkańcy Kłębanowic. Na dzień wspólnego świętowania została wybrana sobota 9 września. Przepiękna pogoda oraz rodzinna atmosfera do Kłębanowic ściągnęła mieszkańców ze wszystkich sołectw Gminy Legnickie Pole, oraz wielu zaproszonych gości, którzy wraz z rolnikami świętowali zakończenie żniw. Wśród świętujących zakończenie żniw byli również mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej.

Czytaj więcej: Gminne dożynki w tym roku odbyły się w Kłębanowicach.