Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Thumbnail Koło Gospodyń Wiejskich „Nowowianki" zaprasza wszystkie Panie z Nowej Wsi Legnickiej na wspólne świętowanie Dnia Kobiet.Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 marca 2020r. o godz. 15,00 w świetlicy wiejskiej. W programie m.in. maseczki aloesowe na twarz, dłonie i pod oczy oraz poczęstunek w stylu...

Aktualności

Zmarła Wiesława Kachnowicz

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 10 stycznia 2020 r. zmarła Wiesława Kachnowicz (ur. 26.06.1953r.) Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 stycznia br. o godz. 11.30 w Legnicy na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej


 


Jasełka w naszym kościele

jaselka0W niedzielę tj. 12 stycznia w naszym kościele odbyło się przedstawienie Jasełkowe. Historie Bożego Narodzenia przygotowały dzieci wraz z rodzicami ze świetlicy parafialnej działającej przy kościele MB Częstochowskiej w Legnicy.
Monika Łukaszów
 

Świąteczne życzenia

zyczenia0Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim mieszkańcom Nowej Wsi Legnickiej najserdeczniejsze życzenia. Niech cud Narodzenia daje szczęście i spokój, a atmosfera przy wigilijnym stole będzie pełna życzliwości i miłości.
Życzę, aby w Nowym 2020 Roku spełniły się Wasze plany i marzenia.

Czytaj więcej: Świąteczne życzenia

Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami

krotoszyce0Przeróżne bombki i inne ozdoby świąteczne oraz rękodzieła artystyczne można było nie tylko podziwiać, ale i kupić pod czas XIII Kaczawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. To świąteczne spotkanie, które w niedziele 8 grudnia odbyło się w Krotoszycach było także okazja do posmakowania świątecznych potraw naszego regionu.

Czytaj więcej: Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami

św. Mikołaj odwiedził dzieci w Nowej Wsi

paczki0Święty Mikołaj rozpoczyna swoją podróż po Gminie Legnickie Pole. W środę 4 grudnia odwiedził dzieci w Nowej Wsi Legnickiej. Spotkanie z tym Wyjątkowym Gościem odbyło się w świetlicy wiejskiej o godz. 16.00. Tuż przed przybyciem św. Mikołaja dzieci obejrzały przedstawienie „Elf psotek i czarodziejski młotek".

Czytaj więcej: św. Mikołaj odwiedził dzieci w Nowej Wsi

Akcja "liść"

lisc0W sobotę tj. 16 listopada w Nowej Wsi Legnickiej odbyło się wspólne grabienie liści. Byli nie tylko panowie, ale także i panie. Przez kilka godzin wspólnej pracy udało się posprzątać teren przy kościele, a także wokół muru. Dziękujemy za wspólną pracę i dobrą atmosferę.

Czytaj więcej: Akcja "liść"

Mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej uczcili Święto Niepodległości

rocznicaMieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej łącząc się z Polakami w kraju i za granicą uczcili kolejną rocznice odzyskania niepodległości. Uroczystości, które zorganizowało Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś" odbyły się w niedzielę 10 listopada. Rozpoczęła je Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii o. Tomasz Skibiński.

Czytaj więcej: Mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej uczcili Święto Niepodległości

Podkategorie