Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Zmarł ks. Jan Czachor
środa, 07, luty 2018
Thumbnail Zawiadamiamy, że dnia 5 lutego 2018 r. w 73. roku życia, w 36. roku kapłaństwa zmarł ksiądz kanonik Jan Czachor. Ksiądz Jan przez kilka lat był rezydentem w naszej parafii.Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:
Więcej w kategoriiAktualności  Ogłoszenia bieżące  Aktualności  

Aktualności

Zmarł ks. Jan Czachor

kirZawiadamiamy, że dnia 5 lutego 2018 r. w 73. roku życia, w 36. roku kapłaństwa zmarł ksiądz kanonik Jan Czachor. Ksiądz Jan przez kilka lat był rezydentem w naszej parafii.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

Czytaj więcej: Zmarł ks. Jan Czachor

Sąsiedzkie kolędowanie

oplatekkPo Taczalinie, Koskowicach i Gniewomierzu „Spotkanie z kolędą" odbyło się także i u nas. W sobotę 20 stycznia w świetlicy wiejskiej spotkali się mieszkańcy Nowej Wsi legnickiej. Do wspólnego kolędowania zasiedli również zaproszeni goście, których w tym dniu w Nowej Wsi nie brakowało. Wśród nich były władze Urzędu Gminy Legnickie Pole, proboszcz ks. Jan Dziewulski a także członkowie Rady Parafialnej z miejskiej części parafii. Podczas spotkania zabrzmiała muzyka świąteczna, tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Usłyszeliśmy je w wykonaniu mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej, tych obecnych, ale i też tych, którzy od jakiegoś czasu już tutaj nie mieszkają. Jako pierwsze zaprezentowały się „Nowowianki", czyli panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, którym na akordeonie przygrywał Waldemar Staszczyk.

Czytaj więcej: Sąsiedzkie kolędowanie

Zmarła Józefa Seredyńska

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 20 stycznia 2018 r. w wieku 87 lat zmarła Józefa Seredyńska.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę  24 stycznia 2018 na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Wsi Legnickiej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13.00 w Kaplicy Cmentarnej

Świąteczne Życzenia

zyczenia0Z okazji świąt Bożego Narodzenia
wielu głębokich i radosnych przeżyć,
wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości
w każdym dniu nadchodzącego Nowego 2018 Roku
wszystkim mieszkańcom Nowej Wsi Legnickiej

Zmarła Maria Kot

zalobaZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 14 grudnia w wieku 75 lat zmarła Maria Kot. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 22 grudnia 2017 na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Wsi Legnickiej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13.00 w Kaplicy CmentarnejŚwiąteczny klimat we Wrocławiu

wroclaw0Po Krotoszycach przyszedł czas na Wrocław. To właśnie w tym wielkim mieście na Pasażu Grunwaldzkim w sobotę 16 grudnia br., nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich uczestniczyły w Jarmarku Bożonarodzeniowym gdzie przygotowano ponad 25 stoisk z potrawami światecznymi. Reprezentując Gminę Legnickie Pole oraz powiat legnicki nasze gospodynie przygotowały stoisko ze świątecznymi smakołykami i ozdobami. Wśród prezentowanych dań były m.in. pierogi, bułeczki, barszcz z uszkami i różnego rodzaju ciasta. 


Czytaj więcej: Świąteczny klimat we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach

jarmarkW niedzielę tj. 10 grudnia nasze panie z zespołu „Nowowianki" uczestniczyły w Kaczawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Reprezentując Gminę Legnickie Pole przygotowały stoisko ze świątecznymi smakołykami i ozdobami. Wśród prezentowanych dań były m.in. pierogi, śledzie, różnego rodzaju ciasta oraz grzane wino. Podczas Jarmarku „Nowowianki" zaśpiewały także kilka znanych i lubianych polskich kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej: Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach