Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Zbiórka odpadów tzw. „problemowych”
piątek, 22, wrzesień 2017
Thumbnail Zapraszamy mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej do skorzystania z jesiennej akcji zbiórki odpadów wielkogabarytowychZużyte rzeczy należy zgromadzić przed posesją najpóźniej w dniu wywozu do godz. 7.00 rano.Harmonogram zbiórki odpadów tzw. „problemowych"

Aktualności

Gminne dożynki w tym roku odbyły się w Kłębanowicach.

klebanowice0Koniec miesiąca sierpnia i początek września to czas końca żniw. W wielu miejscowościach, tych całkiem małych i tych trochę większych odbywają się uroczystości dożynkowe. Również i mieszkańcy Gminy Legnickie Pole w uroczysty sposób podziękowali za dar tegorocznych plonów.
Gospodarzami tegorocznymi dożynek gminnych zostali mieszkańcy Kłębanowic. Na dzień wspólnego świętowania została wybrana sobota 9 września. Przepiękna pogoda oraz rodzinna atmosfera do Kłębanowic ściągnęła mieszkańców ze wszystkich sołectw Gminy Legnickie Pole, oraz wielu zaproszonych gości, którzy wraz z rolnikami świętowali zakończenie żniw. Wśród świętujących zakończenie żniw byli również mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej.

Czytaj więcej: Gminne dożynki w tym roku odbyły się w Kłębanowicach.

Mamy Budżet Sołecki na rok 2018

budzet0Na spotkaniu mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej w dniu 8 września 2017r zgromadzeni zaplanowali wydatkowanie 38 704 zł. W budżecie uwzględniono:
- wsparcie sprzętu do OSP Raczkowa - 1000 zł
- gospodarowanie terenami zielonymi - 6000 zł
- wsparcie sekcji tanecznej - 2000 zł
- organizacja wydarzeń ogólnych przy świetlicy (dzień dziecka, mikołajki i dzień ziemniaka) - 1500 zł

Czytaj więcej: Mamy Budżet Sołecki na rok 2018

Wielkie świetowanie. Jarmark św. Bartłomieja.

jarm00Jak co roku z racji przypadającego odpustu ku czci św. Bartłomieja mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej i okolicznych miejscowości bawili się na Jarmarku św. Bartłomieja. Było też wielu zaproszonych gości, a wśród nich władze Gminy Legnickie Pole oraz przedstawiciele Gmin sąsiedzkich. Impreza odbyła się na placu przy świetlicy wiejskiej. Korowód dożynkowy, na czele, którego szli starostowie dożynek Dorota Janczyszyn i Paweł Kopystański, na placu powitał sołtys wsi Stefan Wan, który po tradycyjnym obrzędzie dożynkowym, oficjalnie rozpoczął Jarmark. Organizatorzy, Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś", Koło Gospodyń Wiejskich i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu, przygotowali wiele atrakcji, a wśród nich tradycyjny konkurs „Rzut Broną", w konkurencji pań i panów.

Czytaj więcej: Wielkie świetowanie. Jarmark św. Bartłomieja.

Odpust ku czci św. Bartłomieja

odp00Jak co roku mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej godnie uczcili patrona swojego kościoła. I choć wspomnienie św. Bartłomieja przypada 24 sierpnia, to już w sobotę 19 sierpnia odbyły się uroczystości odpustowe, które zostały powiązane z dożynkami. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Jagusz, pochodzący z Nowej Wsi. Zgodnie z tradycją złożono podziękowania za tegoroczne plony. Poświecono wieniec dożynkowy oraz chleb upieczony z mąki z tegorocznego zboża, który do ołtarza, w uroczystej procesji, przynieśli starostowie dożynek Dorota Janczyszyn i Paweł Kopystański.


Czytaj więcej: Odpust ku czci św. Bartłomieja

Pożegnanie ks. Krzysztofa Paszkiewicza

krzysiek0Decyzją Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego ks. wikariusz Krzysztof Paszkiewicz został odwołany z naszej parafii. Na mocy biskupiego dekretu z dniem 26 lipca został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii św. Trójcy w Legnicy. Podczas niedzielnej Mszy św. Henryk Babuśka i Eugeniusz Zawadzki w imieniu całej naszej miejscowości podziękowali ks. Krzysztofowi za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzyli radosnego i owocnego posługiwania kapłańskiego w nowej parafii.

Czytaj więcej: Pożegnanie ks. Krzysztofa Paszkiewicza

Budżet Obywatelski Legnickie Pole 2017. Znamy wyniki!

budzet0Znamy wyniki głosowania na projekty zgłoszone w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. W Nowej Wsi Legnickiej wśród dwóch złożonych projektów: „Rozbudowa ogrodzenia, budowa piłkochwytów" i „Garaż na sprzęt sportowy i gospodarczy" większością głosów wygrał projekt „Garaż na sprzęt sportowy i gospodarczy". Sołtys Nowej Wsi Legnickiej Stefan Wan, składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości, za zaangażowanie i aktywność oraz udział w głosowaniu.


Boże Ciało

bcUroczystości Bożego Ciała w naszej miejscowości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 15. Przewodniczył im ks. Jan Dziewulski oraz ks. Maciej Józefopwicz. Po Eucharystii mieszkańcy wsi w uroczystej procesji przeszli do czterech ołtarzy przy których odczytane były fragmenty Ewangelii mówiące o ustanowieniu Eucharystii. Trzy ołtarze przygotowano wokół kościoła, natomiast czwarty został przygotowany na osiedlu obok krzyża.
Tekst i foto: Monika Łukaszów

Czytaj więcej: Boże Ciało