Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Thumbnail Znamy wyniki głosowania na projekty zgłoszone w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. W Nowej Wsi Legnickiej wśród dwóch złożonych projektów: „Rozbudowa ogrodzenia, budowa piłkochwytów" i „Garaż na sprzęt sportowy i gospodarczy" większością głosów wygrał projekt „Garaż na sprzęt sportowy i...
Więcej w kategoriiAktualności  Ogłoszenia bieżące  Aktualności  

Aktualności

Budżet Obywatelski Legnickie Pole 2017. Znamy wyniki!

Drukuj
budzet0Znamy wyniki głosowania na projekty zgłoszone w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. W Nowej Wsi Legnickiej wśród dwóch złożonych projektów: „Rozbudowa ogrodzenia, budowa piłkochwytów" i „Garaż na sprzęt sportowy i gospodarczy" większością głosów wygrał projekt „Garaż na sprzęt sportowy i gospodarczy". Sołtys Nowej Wsi Legnickiej Stefan Wan, składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości, za zaangażowanie i aktywność oraz udział w głosowaniu.


Boże Ciało

Drukuj
bcUroczystości Bożego Ciała w naszej miejscowości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 15. Przewodniczył im ks. Jan Dziewulski oraz ks. Maciej Józefopwicz. Po Eucharystii mieszkańcy wsi w uroczystej procesji przeszli do czterech ołtarzy przy których odczytane były fragmenty Ewangelii mówiące o ustanowieniu Eucharystii. Trzy ołtarze przygotowano wokół kościoła, natomiast czwarty został przygotowany na osiedlu obok krzyża.
Tekst i foto: Monika Łukaszów

Czytaj więcej: Boże Ciało

Dzieci nadal świętują

Drukuj
dzieci01Świętowanie Dnia Dziecka wciąż trwa...... Mimo iż Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodziliśmy w czwartek 1 czerwca, to w poszczególnych miejscowościach Gminy Legnickie Pole dzieci wciąż świętują. W Nowej Wsi Legnickiej wspólna zabawa dla najmłodszych mieszkańców wsi odbyła się w niedziele 11 czerwca. Organizatorami spotkania był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu, sołtys wsi Stefan Wan oraz rada sołecka. Jak co roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o to, aby dzieci dobrze się bawiły i z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.

Czytaj więcej: Dzieci nadal świętują

Pierwsza Komunia Święta

Drukuj
komunia00W niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00 w kościele pw. św. Bartłomieja w Nowej Wsi Legnickiej odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Do tego sakramentu przystąpiło 19 dzieci: 12 dziewczynek i 7 chłopców. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Jan Dziewulski, który przez cały rok przygotowywał dzieci do tego ważnego w ich życiu wydarzenia. Przed rozpoczęciem Mszy św. dzieci zebrały się przed świątynią, by tam poprosić o błogosławieństwo swoich Rodziców. Następnie w procesji wszyscy udali się do kościoła.
Tekst i foto: Monika Łukaszów

Czytaj więcej: Pierwsza Komunia Święta

Spotkanie sołtysów "Brzózki-2017"

Drukuj
brzozy 0W sobotnie popołudnie, 13 maja br. do Nowej Wsi Legnickiej zjechali sołtysi wszystkich wsi należących do Gminy Legnickie Pole. Okazją do spotkania było „Brzózkowe Biesiadowanie", które od kilku już lat integruje środowisko sołtysów naszej gminy. W spotkaniu wraz z gospodarzami poszczególnych sołectw uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy Legnickie Pole z wójtem Henrykiem Babuśka na czele, radni poszczególnych miejscowości oraz zaproszeni goście. Role gospodarza tegorocznego biesiadowania pełnił sołtys naszej wsi Stefan Wan. Jak zgodnie przyznają sołtysi, takie spotkania są bardzo potrzebne.

Czytaj więcej: Spotkanie sołtysów "Brzózki-2017"

Piknik historyczny w Legnickim Polu. My też tak byliśmy….

Drukuj
bitwa00Na dwa dni gmina Legnickie Pole przeniosła się do XIII wieku. Po 776 latach po raz kolejny Mongołowie rozbili swoje jurty w Legnickim Polu i tym samym rozpoczęły się uroczystości upamiętniające rocznicę bitwy na legnickich polach. W Jarze Gniewomierskim rozegrała się bitwa sprzed stuleci. Było to wielkie wydarzenie dla całej naszej Gminy. I dlatego nas nie mogło tam zabraknąć..... Byliśmy m.in. na polu walki .... a nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich i „Nowowianki" karmiły odwiedzających Legnickie Pole regionalnymi smakołykami. Można było posmakować ciast, pierogów, swojskich nalewek, no i chleba ze smalcem i ogórkiem.

Czytaj więcej: Piknik historyczny w Legnickim Polu. My też tak byliśmy….

Tradycji stało się zadość

Drukuj
mec003:3 – takim wynikiem zakończył się mecz, jaki rozegrano w na boisku w Nowej Wsi Legnickiej. Mecz tradycyjnie odbył się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Naprzeciwko siebie stanęli prawdziwi mężczyźni, na co dzień bliżsi i dalsi sąsiedzi. Mecz sędziował Mieczysław Skiba. Mimo kilku fauli obyło się bez kartkowych upomnień sędziego.


Czytaj więcej: Tradycji stało się zadość