Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Zmarła Maria Bartkiewicz
środa, 10, październik 2018
Thumbnail Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 7 października 2018 r. w wieku 88 lat zmarła Maria Bartkiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 12 października 2018 r. na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Wsi Legnickiej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu w Nowej...
Więcej w kategoriiAktualności  Ogłoszenia bieżące  

Aktualności

Zmarła Maria Bartkiewicz

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 7 października 2018 r. w wieku 88 lat zmarła Maria Bartkiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 12 października 2018 r. na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Wsi Legnickiej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu w Nowej Wsi Legnickiej.


 


Przepisy dań z warsztatów kulinarnych

ziemniaki00W ramach projektu „Wariacje na temat ziemniaka" w naszej miejscowości w miesiącu wrześniu, zostały zorganizowane warsztaty plastyczne i kulinarne o tematyce „ziemniaka".
Poniżej prezentujemy przepisy dań, które były przygotowywane w ramach warsztatów kulinarnych.

Czytaj więcej: Przepisy dań z warsztatów kulinarnych

Festiwal pieczonego ziemniaka już za nami!

festiwalPo warsztatach kulinarnych i plastycznych przyszedł czas na „Festiwal pieczonego ziemniaka". Uczestnicy warsztatów, oraz mieszkańcy naszej wsi w sobotę, 29 września spotkali się na wspólnej zabawie, której głównym bohaterem był ziemniak. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś" oraz Koło Gospodyń Wiejskich.


Czytaj więcej: Festiwal pieczonego ziemniaka już za nami!

Warsztay plastyczne cd.

ziemniak13Dwudniowe warsztaty plastyczne dobiegły końca. Uczestnicy podczas kilkugodzinnych zajęć wykonali szereg prac plastycznych dotyczących wszechstronnego ziemniaka. Był to niewątpliwie miło i twórczo spędzony czas. W czasie zajęć powstały niezwykłe „dzieła", które będzie można obejrzeć podczas „Festiwalu pieczonego ziemniaka" już w najbliższą sobotę tj. 29 września. Początek godz. 15.00. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej: Warsztay plastyczne cd.

Warsztaty plastyczne właśnie się rozpoczęły

42301805 519460981839990 8679024462965768192 nWarsztaty plastyczne właśnie się rozpoczęły. Głównym bohaterem oczywiście jest ziemniak. Dzieci, pod czujnym okiem pań ze „Stowarzyszenia Nasza Nowa Wieś " Danuty Misiak i Wioletty Turkiewicz przez kilka godzin malowały, lepiły i tworzyły prawdziwe dzieła sztuki. Było ciekawie i bardzo wesoło. A jak to wszystko wyglądało można obejrzeć na poniższych zdjęciach...aaaa świetlica już jest posprzątana.
 

Dożynki Gminne w Raczkowej

raczkowa0W sobotę 15 września rolnicy z Gminy Legnickie Pole świętowali zakończenie żniw. Gospodarzami tegorocznymi dożynek zostali mieszkańcy Raczkowej. Słoneczna pogoda oraz rodzinna atmosfera do Raczkowej ciągnęła mieszkańców ze wszystkich sołectw Gminy Legnickie Pole, oraz wielu zaproszonych gości, którzy wraz z rolnikami świętowali zakończenie żniw. Wśród świętujących zakończenie żniw byli również mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej.

Czytaj więcej: Dożynki Gminne w Raczkowej

Warsztaty kulinarne zakończone!

ziemniak2Dobiegły końca warsztaty kulinarne, które przez ostatni tydzień odbywały się w Nowej Wsi Legnickiej. Bohaterem tych kulinarnych spotkań był niedoceniany, choć niezwykle wszechstronny - ziemniak. Poprzez kilka dni pracy z „ziemniakiem" pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które prowadziły warsztaty, uczestnicy obierali, kroili, siekali, lepili, nadziewali, smażyli..., a następnie kosztowali przygotowanych smakołyków.


Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne zakończone!