Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Trwają prace przy odwodnieniu
piątek, 20, kwiecień 2018
Thumbnail Na osiedlu w Nowej Wsi Legnickiej przy Złotnikach, rozpoczęto prace przy kolektorach odwodnieniowych. Prace finansowane z budżetu Gminy Legnickie Pole wykonuje firma „EXPRIM" z Wrocławia.

Aktualności

Trwają prace przy odwodnieniu

odwodnienie0Na osiedlu w Nowej Wsi Legnickiej przy Złotnikach, rozpoczęto prace przy kolektorach odwodnieniowych. Prace finansowane z budżetu Gminy Legnickie Pole wykonuje firma „EXPRIM" z Wrocławia.

Czytaj więcej: Trwają prace przy odwodnieniu

Zadaszenie już gotowe

daszek0Dzięki staraniom Sołtysa i Rady Sołeckiej udało się zadaszyć szkielet pergoli na terenie przy świetlicy wiejskiej. Prace, które zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego wykonała firma "TARTAK" z Drzymałowic.

Czytaj więcej: Zadaszenie już gotowe

Wyjątkowy Jubileusz

skiba015 kwietnia 2018 roku państwo Weronika i Mieczysław Skiba obchodzili jubileusz 50-lecia małżeństwa, czyli „złote gody". Sakramentalne „tak" powiedzieli sobie pół wieku temu dokładnie 15 kwietnia 1968 r. w kościele parafialnym w Parowej. Dziś, podczas niedzielnej Mszy św. wraz z dziećmi, wnukami i prawnukami dziękowali Panu Bogu za przeżyte lata. Mszy św. w ich intencji przewodniczył ks. Jan Dziewulski. Na zakończenie Eucharystii w imieniu mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej życzenia Jubilatom złożył sołtys Stefan Wan wraz z przedstawicielami Rady Sołeckiej.

Czytaj więcej: Wyjątkowy Jubileusz

Mieszkańcy Nowej Wsi uczcili 78 rocznicę deportacji Polaków na Sybir

sybir00W piątek 13 kwietnia, sybiracy z terenu Gminy Legnickie Pole, a także Sybiracy z okręgu legnickiego spotkali się w naszej wsi, aby uczcić pamięć Polaków deportowanych na Sybir. Okazją do spotkania była przypadająca właśnie 78 rocznica deportacji Polaków na tę nieludzką ziemię. Uroczystości rozpoczęła Msza św., w intencji ofiar Sybiru, której przewodniczył ks. Jan Dziewulski. Po Eucharystii pod pomnikiem Pamięci Ofiar Sybiru złożono kwiaty i zapłonęły tez symboliczne znicze pamięci. Druga cześć uroczystości, odbyła się w miejscowej świetlicy. Tam po odśpiewaniu hymnu sybiraków i oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na wspomnienia tamtych czasów oraz o tych, których już wśród nas nie ma. 

Czytaj więcej: Mieszkańcy Nowej Wsi uczcili 78 rocznicę deportacji Polaków na Sybir

Śniadanie Wielkanocne

sniadanie0Tradycyjnie już w Wielki Czwartek w Legnickim Polu odbyło się spotkanie świąteczne zorganizowane dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Po raz dziesiąty mieszkańcy 17 wsi należących do Gminy spotykają się przy świątecznym stole, aby pobyć razem a także posmakować wielkanocnych potraw. Wśród przybyłych osób była również kilkuosobowa delegacja z Nowej Wsi Legnickiej, która o swoich wspomnieniach dotyczących Świat Zmartwychwstania Pańskiego opowiadała słuchaczom Radia Plus i czytelnikom Tygodnika „Niedziela". (reportaż ze spotkania na www.legnica.fm - https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/20985-swiateczne-spotkanie-seniorow-z-gminy-legnickie-pole )
Czytaj więcej: Śniadanie Wielkanocne

Życzenia świąteczne

zmartwychwstanie0Z okazji Świąt Wielkanocnych, niosących nadzieję i odrodzenie życia,
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia
wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego.
Niech ten radosny, świąteczny czas, spędzony bez pośpiechu, troski i zmartwień,
w zdrowiu, radości i ciepłej, rodzinnej atmosferze będzie dla wszystkich Państwa
źródłem nadziei, siły oraz wiary.

Czytaj więcej: Życzenia świąteczne

Jarmark Wielkanocny w Paszowicach

jarmark0W niedzielę 25 marca br. odbył się XI Kaczawski Jarmark Wielkanocny w Paszowicach. Wśród blisko 50 wystawców, którzy dla odwiedzających przygotowali wiele atrakcji nie tylko dla podniebienia, były i nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Na świąteczno zastawionym stole prezentowały m.in. staropolski żurek, pasztety, pieczone mięsa, swojski chleb i różnego rodzaju słodkie wypieki a także kolorowe pisanki.

Czytaj więcej: Jarmark Wielkanocny w Paszowicach