Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe
poniedziałek, 10, grudzień 2018
Thumbnail W niedzielę 9 grudnia w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Paweł Sajdutko z Jawora

Aktualności

XII Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark00W niedzielę 9 grudnia w pałacu w Krotoszycach już po raz dwunasty odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na tym corocznym przedświątecznym wydarzeniu spotkali się twórcy i rzemieślnicy z całego regionu. Impreza rozpoczęła się w samo południe. Na kilkudziesięciu stoiskach prezentowano wszystko to, co związane jest ze świętami Bożego Narodzenia. Wśród wystawców było także stoisko pań z Koła Gospodyń Wiejskich i „Nowowianek" z Nowej Wsi Legnickiej, które reprezentowały Gminę Legnickie Pole.

Czytaj więcej: XII Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy

Wybory Miss KGW

missW pierwszą niedzielę grudnia w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbyły się wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich. W konkursie startowało ponad 40 pań, a wśród nich reprezentantka KGW w Nowej Wsi Legnickiej: Wioletta Turkiewicz
tekst: Łukaszów Monika


Czytaj więcej: Wybory Miss KGW

Św. Mikołaj odwiedził Nową Wieś Legnicką

mikolaj0W pierwszą grudniową niedzielę, Nową Wieś Legnicką odwiedził niezwykły gość – św. Mikołaj – ukochany święty dzieci i nie tylko.... Wizytę tego wyjątkowego gościa poprzedziło przedstawienie pt. „Nadchodzące święta, każdy zapamięta", które wśród najmłodszych uczestników spotkania wywołało duże zainteresowanie. Kiedy już wszystkie dzieci wysłuchały historii Zosi, głównej bohaterki przedstawienia, pojawił się długo oczekiwany gość - Św. Mikołaj, który zasiadł na czerwonym tronie i przy pomocy elfów zabrał się do pracy.

Czytaj więcej: Św. Mikołaj odwiedził Nową Wieś Legnicką

Prace na osiedlu

wiata1Kostka wokół altanki i pod ławkami na naszym osiedlu już ułożona. Wykonawcą był Zakład Gospodarki Komunalnej w Legnickim Polu, a fundusze pochodziły z Funduszu Sołeckiego na rok 2018


Zmarł Marian Kowalczyk

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 21 listopada 2018 r. w wieku 73 lat zmarł Marian Kowalczyk. Msza św. żałobna zostanie odprawiona dnia 24 listopada br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Kościelcu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym w Kościelcu.


 
„Akcja liść” zakończona!

liscie0W sobotę tj. 17 listopada w Nowej Wsi Legnickiej odbyło się wspólne grabienie liści. Na apel naszego sołtysa odpowiedziało kilkanaście osób. Byli nie tylko panowie, ale także i panie. Przez kilka godzin wspólnej pracy udało się posprzątać teren przy kościele, a także wokół muru. Sołtys Stefan Wan, dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Dziękujemy za wspólną pracę i dobrą atmosferę!

Czytaj więcej: „Akcja liść” zakończona!

Uroczystości z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości

rocznicaMieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej łącząc się z Polakami w kraju i za granicą uczcili 100-tną rocznice odzyskania niepodległości. Miejscowe uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Dariusz Pudełko. W homilii Ksiądz Proboszcz przytaczając kolejne wydarzenia z historii naszego kraju, szczególnie te, które miały miejsce podczas 123 lat niewoli, mówił o patriotyzmie i miłości do Ojczyzny. Przypominane historie wywołały wiele wzruszeń i sprawiły, że z niejednego poruszonego tymi słowami serca popłynęła duchowa łza.

Czytaj więcej: Uroczystości z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości