Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Spotkanie sołtysów "Brzózki-2017"
niedziela, 14, maj 2017
Thumbnail W sobotnie popołudnie, 13 maja br. do Nowej Wsi Legnickiej zjechali sołtysi wszystkich wsi należących do Gminy Legnickie Pole. Okazją do spotkania było „Brzózkowe Biesiadowanie", które od kilku już lat integruje środowisko sołtysów naszej gminy. W spotkaniu wraz z gospodarzami poszczególnych...

Aktualności

Spotkanie sołtysów "Brzózki-2017"

Drukuj
brzozy 0W sobotnie popołudnie, 13 maja br. do Nowej Wsi Legnickiej zjechali sołtysi wszystkich wsi należących do Gminy Legnickie Pole. Okazją do spotkania było „Brzózkowe Biesiadowanie", które od kilku już lat integruje środowisko sołtysów naszej gminy. W spotkaniu wraz z gospodarzami poszczególnych sołectw uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy Legnickie Pole z wójtem Henrykiem Babuśka na czele, radni poszczególnych miejscowości oraz zaproszeni goście. Role gospodarza tegorocznego biesiadowania pełnił sołtys naszej wsi Stefan Wan. Jak zgodnie przyznają sołtysi, takie spotkania są bardzo potrzebne.

Czytaj więcej: Spotkanie sołtysów "Brzózki-2017"

Piknik historyczny w Legnickim Polu. My też tak byliśmy….

Drukuj
bitwa00Na dwa dni gmina Legnickie Pole przeniosła się do XIII wieku. Po 776 latach po raz kolejny Mongołowie rozbili swoje jurty w Legnickim Polu i tym samym rozpoczęły się uroczystości upamiętniające rocznicę bitwy na legnickich polach. W Jarze Gniewomierskim rozegrała się bitwa sprzed stuleci. Było to wielkie wydarzenie dla całej naszej Gminy. I dlatego nas nie mogło tam zabraknąć..... Byliśmy m.in. na polu walki .... a nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich i „Nowowianki" karmiły odwiedzających Legnickie Pole regionalnymi smakołykami. Można było posmakować ciast, pierogów, swojskich nalewek, no i chleba ze smalcem i ogórkiem.

Czytaj więcej: Piknik historyczny w Legnickim Polu. My też tak byliśmy….

Tradycji stało się zadość

Drukuj
mec003:3 – takim wynikiem zakończył się mecz, jaki rozegrano w na boisku w Nowej Wsi Legnickiej. Mecz tradycyjnie odbył się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Naprzeciwko siebie stanęli prawdziwi mężczyźni, na co dzień bliżsi i dalsi sąsiedzi. Mecz sędziował Mieczysław Skiba. Mimo kilku fauli obyło się bez kartkowych upomnień sędziego.


Czytaj więcej: Tradycji stało się zadość

Życzenia Świąteczne

Drukuj
swieta0 Z okazji Świat Wielkanocnych życzymy mieszkańcom Nowej Wsi Legnickiej
dużo radości i rodzinnego ciepła.
Niech wiara, nadzieja i miłość tak pięknie i trwale łączące się z przesłaniem Świąt Wielkiej Nocy
będą zawsze obecne w Waszym życiu.

Czytaj więcej: Życzenia Świąteczne

Zmarł Stanisław Zajdel

Drukuj
zaloba00Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 12 marca 2017 r. w wieku 79 lat zmarł Stanisław Zajdel.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 16 marca na Cmentarzu Komunalnym na Osiedlu Sienkiewicza. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00 w Kaplicy Cmentarnej.


Czytaj więcej: Zmarł Stanisław Zajdel

Z okazji Dnia Kobiet.......

Drukuj
marzec00Drogie Panie!

Z okazji Waszego święta
Życzę wam wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń

Świąteczne spotkanie mieszkańców Nowej Wsi

Drukuj
oplatek00W sobotnie popołudnie tj. 21 stycznia br. w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców naszej miejscowości. W tym świątecznym spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt mieszkańców Nowej Wsi Legnickiej oraz zaproszeni goście. Wśród nich: władze Gminy Legnickie Pole, ksiądz proboszcz Jan Dziewulski wraz z ks. Krzysztofem i ks. Maciejem, a także osoby z miejskiej części naszej parafii. Uczestnicy spotkania mieli okazje posmakować smakołyków specjalnie przygotowanych na tę okazję przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu „Nowowianki", a także wspólnie zaśpiewać znane i te mniej znane polskie kolędy i pastorałki.

Czytaj więcej: Świąteczne spotkanie mieszkańców Nowej Wsi