Ostatnio dodane - Nowa Wieś Legnicka

Zmarła Zofia Tymoczko
wtorek, 12, luty 2019
Thumbnail Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 82 lat zmarła Zofia Tymoczko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 13 lutego 2019 r. na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Wsi Legnickiej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu w Nowej Wsi Legnickiej.
Więcej w kategoriiAktualności  Ogłoszenia bieżące  Aktualności  

Aktualności

Zmarła Zofia Tymoczko

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 82 lat zmarła Zofia Tymoczko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 13 lutego 2019 r. na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Wsi Legnickiej. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu w Nowej Wsi Legnickiej.

Władze wsi wybrane

soltys0W piątek 1 lutego w naszej miejscowości odbyło się zebranie wiejskie, którego celem był wybór Sołtysa oraz Rady Sołeckiej na kolejną kadencję. W zebraniu uczestniczył m.in. Wójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia, Sekretarz Gminy, Przewodniczący Rady Gminy, radni naszej miejscowości oraz licznie zebrani mieszkańcy Nowej Wsi Legnickiej.


Czytaj więcej: Władze wsi wybrane

Zmarła Janina Strynkowska

kirZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 22 stycznia 2019 r. w wieku 85 lat zmarła Janina Strynkowska, była mieszkanka naszej miejscowości oraz długoletnia nauczycielka SP w Nowej Wsi Legnickiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 stycznia br. o godz. 12.30 w Legnicy na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej.


 


Przejście dla pieszych oświetlone

przejscie0Dzięki funduszom Gminy Legnickie Pole udało się wykonać oświetlenie przy przejściu na pieszych przy ul. Gniewomierskiej.


Czytaj więcej: Przejście dla pieszych oświetlone

Kolejne prace we wsi

kostka0Kostka pod ławkami na placu przy świetlicy ułożona. Wykonawcą był Zakład Gospodarki Komunalnej w Legnickim Polu, a fundusze pochodziły z Funduszu Sołeckiego.


Czytaj więcej: Kolejne prace we wsi

Wspólne kolędowanie w Nowej Wsi

koledaW ramach spotkań świąteczno-noworocznych organizowanych w różnych miejscowościach naszej gminy przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu, również i w Nowej Wsi odbyło się świąteczne spotkanie. Do wspólnego kolędowania, które odbyło się w sobotę 12 stycznia w świetlicy wiejskiej, wraz z mieszkańcami Nowej Wsi Legnickiej zasiedli zaproszeni goście, których w tym dniu w Nowej Wsi nie brakowało. Wśród nich był m.in. Rafał Plezia - Wójt Gminy Legnickie Pole, Henryk Babuśka – były wójt Gminy, proboszcz ks. Dariusz Pudełko a także mieszkańcy z miejskiej części parafii.

Czytaj więcej: Wspólne kolędowanie w Nowej Wsi

Odbiór odpadów w 2019 r.

smieciiInformujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U. z 2017 r. poz. 19) w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów – od stycznia 2019 roku jesteśmy zobowiązani do wydzielenie nowej frakcji odpadów tj.: PAPIERU. W jej skład wchodzą m.in. gazety, czasopisma i ulotki, tektura, opakowania z papieru, odpady opakowaniowe z tektury. Odpady te zbierane będą do worków koloru NIEBIESKIEGO. Na terenie naszej Gminy odbiór tej frakcji odbywać się będzie co dwa miesiące – począwszy od stycznia 2019.

Czytaj więcej: Odbiór odpadów w 2019 r.