Droga zamknięta dla ruchu.

Image Informujemy, iż od dnia 19 kwietnia (poniedziałek) droga gminna relacji Legnica - Bartoszów zostanie zamknięta do odwołania. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył mieszkańców wsi Bartoszów. Powodem wyłączenia z ruchu jest fatalny stan nawierzchni.
Osoby mieszkające w Bartoszowie będą mogły korzystać z drogi za okazaniem zezwolenia wydanego przez Urząd Gminy w Legnickim Polu. Zezwolenia będą do odbioru u Sołtysa wsi Bartoszów.
Mam nadzieję, że ruch kołowy pojazdów zostanie ograniczony i dalsza degradacja nawierzchni będzie powstrzymana - wyjaśnia Wójt Gminy Aleksander Kostuń. Podejmując decyzję miałem na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Bartoszowa, którzy w akcie desperacji chcieli sami zablokować drogę. Uważam, że ruch pojazdów zagraża nie tylko mieniu ale przede wszystkim zdrowiu i życiu zarówno pieszych poruszających się po tej drodze jak i kierowców - konkluduje Kostuń. Od momentu rozpoczęcia remontu jednej z głównych arterii miasta (ul. II Armii Wojska Polskiego) ruch tą drogą gminną bardzo się wzmożył -dodaje Sekretarz Gminy Krzysztof Duszkiewicz. Wydaje się, że Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy nie brał pod uwagę faktu, że legniczanie zamiast stać w korkach wybiorą skrót przez Bartoszów. Niestety droga o lokalnym charakterze nie jest przygotowana na tak duże obciążenia i ulega dalszej dewastacji - kończy Duszkiewicz.
Trwają już przygotowania do remontu feralnego odcinka drogi. Niestety z uwagi na wartość zadania, która kosztować będzie gminny budżet setki tysięcy złotych, prace podzielone będą na etapy. Pomimo, że z drogi korzystają głównie mieszkańcy Legnicy, Gmina Legnickie Pole sama będzie musiała znaleźć środki w budżecie na jej załatanie.  Niestety propozycja Wójta Gminy odnośnie wspólnego wyremontowania nawierzchni drogi została w legnickim magistracie odrzucona.

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu