Spotkania z kolędą

Spotkania z kolędą Przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się pierwsze spotkania opłatkowe. Rozpoczęło się w Zespole Szkół w Legnickim Polu, gdzie jako pierwsi nauczyciele i pracownicy Szkoły spotkali się z Wójtem Gminy Legnickie Pole. Wspólna wigilia i opłatek to także czas dzielenia się swoimi troskami ale także nadziejami

Przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się pierwsze spotkania opłatkowe. Rozpoczęło się w Zespole Szkół w Legnickim Polu, gdzie jako pierwsi nauczyciele i pracownicy Szkoły spotkali się z Wójtem Gminy Legnickie Pole. Wspólna wigilia i opłatek to także czas dzielenia się swoimi troskami ale także nadziejami.

W poniedziałek 22 grudnia 2008 roku po raz drugi Wójt Gminy Legnickie Pole Aleksander Kostuń zaprosił osoby starsze i samotne na wspólną Wigilię w Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Pierwsze takie spotkanie odbyło się przed świętami Bożego Narodzenia w roku 2007. Cieszyło się ono wielkim odzewem społecznym. Wszyscy uczestnicy wyrażali swą radość i wdzięczność z zaproszenia. Po raz kolejny osoby samotne spotkały się przed Wielkanocą. Podobnie było w tym roku. Wspólną wigilię przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu. Wspólne kolędowanie stało się możliwe dzięki uczestnictwu w Wigilii Zespołu Dzieci Dawida.

W niedzielę 11 stycznia 2009 roku odbyło się w sali GOKiS-u spotkanie z kolędą. Uczestnicy mogli wspólnie śpiewać kolędy przy kawie i smacznym cieście. Ostatnie spotkanie z kolędą będzie miało miejsce 1 lutego 2009 roku w Taczalinie.