Informator


Eko - recyklingowe warsztaty

LATO Z GOKiSEM WARSZTATY 2

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Untitled designDziś obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało 63 dni. Cel był jeden - niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej. Dla upamiętnienia tych wydarzeń na terenie naszej gminy o godzinie 17:00 zawyją syreny alarmowe. Oddajmy hołd poległym bohaterom zatrzymując się na chwilę w ciszy.

Uwaga! Wymiana pojemników na odpady!

Segregujemy 01Uwaga! Pilny komunikat!
W związku z Państwa sygnałami dotyczącymi odbierania przez firmę COM-D pojemników na odpady, prosimy o niewydawanie pojemników tej firmie do czasu wygaśnięcia umowy - czyli do 31.07.2020 roku.
Aby zmniejszyć koszty związane z gospodarką odpadami Wójt Gminy Legnickie Pole podjął decyzję o zakupie dla mieszkańców naszej gminy pojemników na każdy rodzaj odpadów: zielone na szkło, żółte na metale i tworzywa sztuczne, niebieskie na papier, brązowe na odpady biodegradowalne oraz czarne na odpady zmieszane. Pojemniki trafią do każdego domostwa w naszej gminie, a akcja będzie przeprowadzana sukcesywnie w każdym sołectwie. Pracownicy gminy będą Państwa prosić o podpisanie protokołu odbioru każdego kosza, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.


Raport o stanie gminy

informacjaZapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z raportem o stanie Gminy Legnickie Pole za rok 2019. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim. 
W debacie nad raportem mogą zabierać głos radni oraz mieszkańcy gminy.
Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w debacie zobowiązani są złożyć Przewodniczącemu Rady Gminy w Legnickim Polu pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób. Sesja, na której odbędzie się debata nad raportem o stanie Gminy Legnickie Pole, planowana jest na 28 sierpnia 2020 roku. W związku z powyższym zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 27 sierpnia 2020 roku do godziny 15.30 w biurze Rady Gminy w Legnickim Polu (ul. Dientzenhofera 1)

Raport o stanie gminy

Trening systemu wczesnego ostrzegania

informacjaWójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia informuje, że na podstawie Zarządzenia Nr 156 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 8 czerwca br. w dniu 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego. W ramach treningu zostaną uruchomione systemy alarmowe (syreny) w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Gminy Legnickie Pole. Wyemitowany sygnał akustyczny „Ogłoszenie alarmu” będzie jednocześnie upamiętnieniem 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Święto Policji

GMINA LEGNICKIE POLE1

„Polska smakuje” w obiektywie

plakat konkurs foto PS v04 C Obszar roboczy 1Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje Konkurs fotograficzny „Polska smakuje”. Celem konkursu jest promowanie oraz informowanie o produktach rolnych i żywnościowych, metodach ich produkcji, a także systemów jakości produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych, a także kształtowanie świadomości na temat bogactwa i różnorodności polskich produktów rolno-żywnościowych, certyfikatów oraz oznaczeń stosowanych na etykietach. Szczegóły konkursu wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajdują sie na stronie KOWR pod adresem: http://www.kowr.gov.pl/promocja/promocja-krajowa/konkurs-fotograficzny-polska-smakuje

Stypendia pomostowe 2020/2021

PLAKAT stypendium pomostowe

Podkategorie

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu