legnickie pole wielkanoc
yczenia prawosawne ok

Dzień Pracownika Socjalnego

dzień pracownika socjalnegoDzień Pracownika Socjalnego, przypadający na dzień 21 listopada, to znakomita okazja, by podziękować za zaangażowanie i wysiłek pracy na rzecz drugiego człowieka.
Dajecie Państwo nadzieję i perspektywy na lepsze, godne życie, pomagacie odnaleźć sens codziennych zmagań.
Widzicie biedę, chorobę, płacz, ludzkie tragedie i w obliczu tych nieszczęść jesteście silni dla siebie, a przede wszystkim dla Waszych podopiecznych.
Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.

Niesienie pomocy wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim szczególnych kompetencji – wrażliwości, empatii, szacunku, zrozumienia dla drugiego człowieka, jego potrzeb i problemów. Te wyjątkowe cechy charakteryzują pracowników socjalnych, na co dzień być może niewidocznych, ale pracujących z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem.
Nierzadko na swojej drodze napotykają wiele trudności, ale nie poddają się, walczą o tych, którym pomagają tak by zmniejszać ich poczucie bezradności w pokonywaniu przeciwności losu.

Dziś, pochylając się nad Waszym poświęceniem, wszystkim pracownikom socjalnym, a także osobom, których działalność związana jest z obszarem pomocy społecznej, składamy najserdeczniejsze życzenia siły, wytrwałości, zdrowia, a także satysfakcji i sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Przewodniczący Rady Gminy Legnickie Pole               Wójt Gminy Legnickie Pole
                  Dariusz Szczerba                                               Rafał Plezia
                          oraz                                                              oraz
                   Radni i Sołtysi                                       Pracownicy Urzędu Gminy