Rok 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

niepodległość"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkół w Legnicki Polu, jak co roku, uczcili pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, gospodarczego i cywilizacyjnego. W 100-tną rocznicę tego najważniejszego dla wszystkich Polaków święta, nasze młode pokolenie z wielkim zaangażowaniem wyśpiewało pieśni narodowe, budząc w słuchaczach ogrom wzruszeń. Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Legnickim Polu zabrzmiała naszą historią, cierpieniem naszych rodaków i dumą, że jesteśmy Polakami.
 
"Jeszcze Polska nie zginęła..."

O godzinie 11:11 odświętnie ubrani, z biało-czerwonymi kotylionami na piersi, jak brat z bratem, pełną piersią, wszyscy razem odśpiewaliśmy hymn Polski.