Pieski ponownie zawitały w Legnickim Polu

P1011328W ostatni weekend, tj. 18 i 19 sierpnia, na terenie boiska szkolnego w Legnickim Polu odbyła się Krajowa Wystawa Terierów oraz Wystawa Psów Myśliwskich. Naszą miejscowość odwiedzili wystawcy niemalże z całego kraju jak również z Włoch, Danii, Litwy oraz Czech. Organizatorem wystaw był Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka oraz Związek Krynologiczny w Polce oddział w Legnicy.

W pierwszym dniu zawodów (sobota) sędziowie wybierali czempionów wśród terierów w kilku kategoriach wiekowych. Czworonogi konkurowały również z sobą na torze przeszkód, wykazując się usłuchaniem i sprytem. Nie lada atrakcją były pokazy frisbee, podczas których uczestnicy imprezy mogli podziwiać niebywałe przywiązanie i zaufanie pomiędzy pupilami a ich właścicielami.
 
W niedzielę natomiast zaprezentowało się ponad 200 psów myśliwskich. Pieski prezentowały swoje umiejętności oraz wdzięki przed komisją sędziowską, jedne z mniejszym doświadczeniem, inne z pełnym profesjonalizmem. Widać było ogromne przywiązanie między właścicielami a pupilami, nie bez przyczyny w końcu psy nazywane są najlepszym przyjacielem człowieka.