XVI Plener Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

P1010583Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka objął Honorowym Patronatem odbywający się już po raz szesnasty Plener Plastyczny TPD dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.
9 maja na terenie Zespołu Szkół w Legnickim Polu gościliśmy niepełnosprawne dzieci i młodzież z okolicznych placówek. Plener miał charakter konkursowy, uczestnicy mieli szansę zaprezentować swoje zdolności plastyczne i artystyczne. Jury w składzie: Pani Janina Stasiak - krytyk i historyk sztuki, Pani Jolanta Ubysz - nauczyciel plastyki w ZS w Legnickim Polu oraz Pan Artur Dychowicz z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu przyznało nagrody i wyróżnienia autorom najciekawszych prac.
Pamiątkowe puchary, dyplomy i medale wręczali zaproszeni na uroczystość goście: Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu – Pani Bogusława Kulińska, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Legnicy – Pan Leszek Śliwak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy – Pani Anna Piątek-Olszuk, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu – Pan Dariusz Wojtkowiak oraz Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy – Pan Kazimierz Pleśniak. Gospodarzem spotkania była Pani Dorota Anklewicz-Siczek - Prezes Oddziału Powiatowego TPD w Legnicy i zarazem dyrektor Zespołu Szkół w Legnickim Polu.
Uczestnicy pleneru mieli również możliwość zwiedzenia Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu oraz Bazyliki Mniejszej p.w. św. Jadwigi Śląskiej i Podwyższenia Krzyża Świętego. Zwieńczeniem dnia były występy artystyczne oraz wspólne biesiadowanie z kiełbaskami i ciastem upieczonym przez rodziców dzieci z Zespołu Szkół w Legnickim Polu.
Dziękujemy sponsorom i wszystkim zaangażowanym w zrealizowanie przedsięwzięcia. Dzięki ludziom dobrej woli na twarzach dzieci i młodzieży goszczącym w naszej miejscowości mogliśmy zobaczyć szczery uśmiech i radość.

Sponsorzy: Gmina Legnickie Pole, Starostwo Powiatowe w Jaworze, Starostwo Powiatowe w Legnicy.