Krzesimir Dębski w Legnickim Polu

debskiJuż dziś Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na niezwykłe wydarzenie. O godzinie 18:00 w sali na ul. Benedyktynów 7 naszymi gośćmi będą: jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki współczesnej i filmowej Krzesimir Dębski oraz jego małżonka Anna Jurksztowicz - znana piosenkarka jazzowa i producentka muzyczna. 

Spotkanie związane będzie z promocją książki "Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia" autorstwa Krzesimira Dębskiego. Po spotkaniu będzie można kupić publikację z dedykacją i podpisem autora.


Krzesimir Dębski
 to światowej klasy kompozytor, który w Legnickim Polu opowie historię swojego życia oraz swoich przodków. Przybliży tło historyczne związane z rzezią wołyńską. Rodzice kompozytora byli świadkiem okrutnych wydarzeń ludobójstwa Polaków. Cudem ocaleli z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA we wsi Kisielin i jej okolicach. 

Anna Jurksztowicz popularność zyskała jako wykonawczyni piosenek m.in. do filmów i seriali jak: "Kingsajz",  "W pustyni i w puszczy", "Matki, żony i kochanki", "Na dobre i na złe" czy "Ranczo". Ponadto jest autorką książki pt. „IQchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić”. Podczas spotkania zaprezentuje swoje walory wokalne wykonując kilka znanych publiczności utworów.