Prace na ul. Sienkiewicza w Legnickim Polu zakończone

most sienkiewicza10 listopada miał miejsce oficjalny odbiór prac na ulicy Sienkiewicza w Legnickim Polu. Obecni byli Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka wraz z pracownikami Urzędu Gminy odpowiedzialnymi za wykonane prace czyli: Katarzyna Wołyniec i Krystyna Pliniewicz oraz Radny Dariusz Milejski.

Ze względu na wartość inwestycji zadanie podzieliliśmy na dwa etapy, pierwszy zakończył się wiosną, natomiast drugi rozpoczęliśmy latem i zamknęliśmy zgodnie z planem 31 października – uszczegóławia Katarzyna Wołyniec z Urzędu Gminy w Legnickim Polu.

Jestem zadowolony z efektu, całość zadania kosztowała ok. 850 tys. złotych. Zakres obejmował opracowanie niezbędnej do pozyskania pozwoleń dokumentacji projektowej, nadzór oraz same prace, czyli budowę jezdni z kostki betonowej z chodnikami po obydwu stronach, a także odwodnienie drogi – dodaje Wójt Gminy Legnickie Pole - Henryk Babuśka. Wiem, że prace które prowadziliśmy mogły sprawiać pewne niedogodności dla mieszkańców. Dzięki jednak rozsądnemu podejściu i współpracy z Radnym Dariuszem Milejskim wszystko przebiegło bez większych problemów a efekt końcowy jest taki jakiego sobie życzyliśmy jako urzędnicy i mam nadzieję mieszkańcy. Podsumowując tę inwestycje mogę mieć nadzieję, że trwające już budowy chodników w Taczalinie i Księgienicach oraz remont drogi w Bartoszowie, który rozpoczniemy jeszcze w tym roku przebiegną tak dobrze jak remont ul. Sienkiewicza w Legnickim Polu - dodaje wójt. Przynam, że w chwili obecnej wyremontowana ulica jest piękną wizytówką naszej historycznej miejscowości – kończy Henryk Babuśka.