List do Taty

karol00
"Tatusiu kochany! Znamy się już 12 lat, właśnie wtedy przyszedłem na świat.
Ty ze szczęścia się popłakałeś i od razu mocno pokochałeś.
I chciałeś, żebym po Naszym Papieżu miał na imię Karol.
Mamie się też podobało – i dobrze, że tak się stało (…)"
– Karol Jamka
Już po raz IV odbył się konkurs „List do Taty” organizowany przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz inicjatywę TATO.NET. Z okręgu legnicko - jeleniogórskiego wpłynęło 174 prac z 25 szkół. Twardy orzech do zgryzienia miała komisja przy ocenie prac, w których zawarte były emocje, uczucia, rozterki. W I regionalnym etapie konkursu laureatem został Karol Jamka, uczeń klasy VI B z Zespołu Szkół w Legnickim Polu.
     Ogólnopolski finał i gala laureatów miała miejsce w Warszawie 18 października br. Na uroczystość Karol zaproszony został osobiście przez Senator RP Dorotę Czudowską. Szóstoklasista wraz z rodzicami i byłą wychowawczynią Moniką Geppert pełni dumy reprezentowali Gminę Legnickie Pole. W uroczystości udział wzięli: Marszałek Sejmu Stanisław Karczewski, Wicemarszałkowie Bogdan Borusewicz i Michał Seweryński, Senatorowie oraz Patron Honorowy Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Znany wszystkim aktor Radosław Pazura czytał obecnym na auli wybrane listy, łzy wzruszenia niejednemu cisnęły się do oczu. Ciężko byłoby zaprzeczyć, że „List do Taty” to piękna idea promująca wartości rodzinne.

     Serdecznie gratulujemy, samemu Karolowi, jak również jego rodzicom, Ninie i Krzysztofowi, za wspaniałe wychowanie syna.

     Po zakończeniu części oficjalnej dzieci wraz z opiekunami miały możliwość zwiedzić Parlament oraz Centrum Nauki Kopernik.