HURAS rozpoczął budowę zakładu

hurasNa terenach należących do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obszar Legnickie Pole, w Nowej Wsi Legnickiej, trwają prace ziemne związane z budową hali produkcyjnej. To już trzecia firma, która na przestrzeni ostatnich miesięcy postanowiła zainwestować w Gminie Legnickie Pole - cieszy sie wójt gminy Henryk Babuśka. Firma "HURAS - Konstrukcja i budowa maszyn specjalnych" 29 czerwca br. otrzymała pozwolenie na budowę budynku produkcyjno-biurowego o powierzchni ponad 2100 m2 na 2,22 ha działce - wyjaśnia wójt. W możliwie krótkim terminie wydaliśmy decyzję środowiskową, gdyż podczas rozmów z inwestorem zadeklarowałem, że nadam inwestycji specjalny priorytet - dodaje Babuśka.

Nowa siedziba firmy, która zostanie przeniesiona z ulicy Nasiennej 4 w Legnicy na teren LSSE obszar Legnickie Pole ma poprawić warunki socjalne pracowników oraz BHP jak również stworzyć warunki do rozbudowy firmy - stwierdza Zdzisław Baczulis - prokurent firmy HURAS. W związku z prężnym rozwojem zakładu, zarząd podjął decyzję o rozbudowie firmy, która zajmuje się obróbką i budową maszyn specjalnych dla branży automotive oraz telekomunikacyjnej - dodaje Baczulis.

Inwestycja jest podzielona na kilka etapów – informuje Krzysztof Duszkiewicz, zastępca wójta. W pierwszym etapie budowy HURAS zainwestuje w gminie Legnickie Pole ponad 8 milionów złotych budując nową halę produkcyjną wraz z zapleczem socjalnym oraz parkingi i infrastukturę towarzyszącą. Nowa inwestycja powstaje przy drodze powiatowej w ciągu ul. Gniewomierskiej pomiędzy VOSS-em a LIDL-em, wypełniając niejako niezagospodarowaną lukę na tym obszarze - stwierdza Duszkiewicz. Otwarcie zakładu planowane jest na późną wiosnę 2018 roku - dodaje zastępca wójta. Bardzo cieszy nas fakt, że kolejna firma będzie miała na naszym terenie swoją siedzibę - tłumaczy Babuśka. Po zakończeniu inwestycji przez HURAS-a budżet gminy w 2019 roku zasilą podatki ale nie ukrywam, że wielką nobilitacją dla nas jest również fakt umiejscowienia na naszym terenie lidera z branży HIGH-TECH - dodaje wójt gminy. Remontowana wspólnie z powiatem i LSSE, droga powiatowa na tym obszarze z pewnością wpłynęła na decyzję o lokalizacji inwestycji w Nowej Wsi Legnickiej - kończy Babuśka.