Pojazdy Zabytkowe zawitały do Legnickiego Pola

P9231951Legnickie Towarzystwo Automobilowe było organizatorem XIII Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Po 6 latach przerwy perełki motoryzacji zawitały ponownie do Legnickiego Pola. Przed Bazyliką Mniejszą zameldowało się w sobotnie popołudnie blisko 68 załóg wraz ze swoimi jeżdżącymi zabytkami, które przyjechały do Legnickiego Pola m.in. z Niemiec i Czech. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych weterani na kółkach sprawnie pokonali trasę rajdu, która wiodła z Zamku Grodziec przez Legnickie Pole a następnie do Legnicy. Najlepsze załogi Wójt Gminy Henryk Babuśka uhonorował pucharami i gminnymi pamiątkami.
-Taki zlot to prawdziwa gratka nie tylko dla fanów motoryzacji- mówi Wójt. Cieszę się, że nasza historyczna miejscowość zapełniła się jeżdżącymi zabytkami, umożliwiając mieszkańcom Gminy i przybyłym gościom na chwilę przenieść się w czasie - kończy Babuśka.
Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Iwony Nosko-Sułkowskiej - kustosz Muzeum Bitwy Legnickiej, dzięki której goście z zagranicy mogli zwiedzać Bazylikę Mniejszą oraz muzeum poznając ciekawą historię regionu.

Tekst i zdjęcia: Kamila Sochacka